Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 IM. RYSZARDA KACZOROWSKIEGO W KIELCACH i TECHNIKUM NR 7 W KIELCACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 8094)

TECHNIKUM NR 4 IM. RYSZARDA KACZOROWSKIEGO W KIELCACH

📍 Kielce | Zdawalność: 98,1%

SZKOŁA B (RSPO: 11242)

TECHNIKUM NR 7 W KIELCACH

📍 Kielce | Zdawalność: 95,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 23 19,8% 🏆 Me: 10% · σ: 20,1% · Mo: 8% 717 7 12 16,3% Me: 10% · σ: 19,3% · Mo: 10% 755 9
geografia poziom rozszerzony (M) 37 34,0% 🏆 Me: 30% · σ: 15,1% · Mo: 22% 1416 10 31 22,4% Me: 18% · σ: 10,0% · Mo: 17% 2496 20
informatyka poziom rozszerzony (M) 26 25,8% Me: 22% · σ: 18,5% · Mo: 8% 449 5 29 33,3% 🏆 Me: 30% · σ: 20,9% · Mo: 30% 346 4
język angielski poziom podstawowy (M) 153 80,2% Me: 87% · σ: 17,8% · Mo: 92% 1410 16 177 84,7% 🏆 Me: 92% · σ: 15,6% · Mo: 93% 983 14
język angielski poziom rozszerzony (M) 130 65,7% Me: 69% · σ: 24,4% · Mo: 90% 1779 19 166 69,2% 🏆 Me: 75% · σ: 22,1% · Mo: 75% 1424 16
język angielski ustny (M) 153 76,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2092 23 176 83,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1230 16
język polski poziom podstawowy (M) 154 61,8% 🏆 Me: 62,5% · σ: 13,9% · Mo: 58% 1187 15 177 52,3% Me: 52% · σ: 14,4% · Mo: 42% 2411 21
język polski ustny (M) 154 70,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1579 15 176 62,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2602 24
matematyka poziom podstawowy (M) 154 68,1% 🏆 Me: 68% · σ: 19,2% · Mo: 58% 819 13 177 66,1% Me: 66% · σ: 19,8% · Mo: 62% 941 15
matematyka poziom rozszerzony (M) 117 18,5% 🏆 Me: 10% · σ: 22,4% · Mo: 0% 1458 12 80 16,6% Me: 10% · σ: 19,2% · Mo: 0% 1580 14

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 4 IM. RYSZARDA KACZOROWSKIEGO W KIELCACH ma wyższą zdawalność ogólną (98,1% vs 95,5%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 IM. RYSZARDA KACZOROWSKIEGO W KIELCACH wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 7 W KIELCACH w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 IM. RYSZARDA KACZOROWSKIEGO W KIELCACH TECHNIKUM NR 7 W KIELCACH Różnica
geografia 34,0% 22,4% 11,7 pkt proc.
język polski 61,8% 52,3% 9,5 pkt proc.
język polski 70,9% 62,5% 8,4 pkt proc.
informatyka 25,8% 33,3% 7,6 pkt proc.
język angielski 76,2% 83,3% 7,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 11,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 31 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.