Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 vs TECHNIKUM NR 3. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 35 | 75,5% Me: 87% · σ: 25,0% · Mo: 90% | 1886 | 4 | 16 | 44,4% Me: 34% · σ: 21,5% · Mo: 25% | 4338 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 28 | 65,5% Me: 76% · σ: 24,6% · Mo: 82% | 1801 | 4 | 5 | 20,8% Me: 15% · σ: 10,0% · Mo: 12% | 4185 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 34 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1509 | 4 | 16 | 46% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4448 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 35 | 48,9% Me: 53% · σ: 18,0% · Mo: 53% | 2850 | 5 | 17 | 34,6% Me: 37% · σ: 18,6% · Mo: 12% | 4136 | 6 |
| język polski ustny (M) | 35 | 67,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2026 | 4 | 17 | 44,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4270 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 35 | 46,9% Me: 42% · σ: 26,5% · Mo: 36% | 2441 | 4 | 17 | 33,5% Me: 28% · σ: 16,5% · Mo: 16% | 3699 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (73,5% vs 52,9%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 3 w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 | TECHNIKUM NR 3 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 65,5% | 20,8% | 44,7 pkt proc. |
| język angielski | 80,6% | 46% | 34,6 pkt proc. |
| język angielski | 75,5% | 44,4% | 31,1 pkt proc. |
| język polski | 67,1% | 44,2% | 22,9 pkt proc. |
| język polski | 48,9% | 34,6% | 14,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 44,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.