Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W GLIWICACH vs V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA STRUGA W GLIWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Gliwice | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 49,3% Me: 47% · σ: 18,4% · Mo: 68% | 628 | 4 | 42 | 53,0% Me: 53% · σ: 16,6% · Mo: 63% | 510 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 104 | 89,8% Me: 94% · σ: 11,7% · Mo: 97% | 542 | 7 | 211 | 93,5% Me: 95% · σ: 7,4% · Mo: 98% | 235 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 74 | 83,8% Me: 88% · σ: 13,5% · Mo: 95% | 292 | 2 | 130 | 82,5% Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 95% | 350 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 103 | 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1435 | 8 | 211 | 92,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 319 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 104 | 64,1% Me: 65% · σ: 11,7% · Mo: 65% | 940 | 6 | 212 | 70,4% Me: 72% · σ: 13,2% · Mo: 75% | 395 | 4 |
| język polski ustny (M) | 104 | 66,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2075 | 10 | 212 | 73,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1252 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 104 | 79,5% Me: 85% · σ: 16,1% · Mo: 90% | 287 | 4 | 212 | 81% Me: 84% · σ: 15,0% · Mo: 94% | 232 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 59 | 36,8% Me: 38% · σ: 16,8% · Mo: 20% | 730 | 6 | 117 | 48,1% Me: 50% · σ: 20,2% · Mo: 66% | 375 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA STRUGA W GLIWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 99,0%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W GLIWICACH wypada lepiej w 1, a V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA STRUGA W GLIWICACH w 7.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W GLIWICACH | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA STRUGA W GLIWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 81,2% | 92,6% | 11,4 pkt proc. |
| matematyka | 36,8% | 48,1% | 11,3 pkt proc. |
| język polski | 66,6% | 73,7% | 7,1 pkt proc. |
| język polski | 64,1% | 70,4% | 6,3 pkt proc. |
| język angielski | 89,8% | 93,5% | 3,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 11,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 103 osób w szkole A i 211 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.