Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W JAROCINIE vs TECHNIKUM NR 2 W JAROCINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 12 | 21,2% Me: 16% · σ: 10,4% · Mo: 13% | 1754 | 5 | 11 | 24,5% Me: 27% · σ: 5,9% · Mo: 27% | 1554 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 20 | 27,8% Me: 21,5% · σ: 15,7% · Mo: 18% | 1953 | 4 | 9 | 21,1% Me: 25% · σ: 7,0% · Mo: 25% | 2586 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 122 | 73,8% Me: 82,5% · σ: 23,7% · Mo: 93% | 2079 | 4 | 51 | 56,2% Me: 57% · σ: 26,9% · Mo: 18% | 3833 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 78 | 67,2% Me: 70% · σ: 21,6% · Mo: 93% | 1616 | 4 | 18 | 55,8% Me: 60% · σ: 26,5% · Mo: 33% | 2807 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 122 | 75,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2240 | 4 | 50 | 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3437 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 124 | 61,1% Me: 63% · σ: 15,9% · Mo: 65% | 1272 | 6 | 52 | 53,0% Me: 52% · σ: 13,6% · Mo: 50% | 2307 | 7 |
| język polski ustny (M) | 123 | 74,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1194 | 4 | 52 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2289 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 124 | 57,5% Me: 57% · σ: 20,3% · Mo: 52% | 1488 | 2 | 52 | 44,6% Me: 44% · σ: 16,9% · Mo: 46% | 2699 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W JAROCINIE ma wyższą zdawalność ogólną (92,7% vs 84,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W JAROCINIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 W JAROCINIE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W JAROCINIE | TECHNIKUM NR 2 W JAROCINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 73,8% | 56,2% | 17,6 pkt proc. |
| matematyka | 57,5% | 44,6% | 12,9 pkt proc. |
| język angielski | 67,2% | 55,8% | 11,5 pkt proc. |
| język angielski | 75,0% | 65,3% | 9,7 pkt proc. |
| język polski | 74,3% | 64,8% | 9,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 122 osób w szkole A i 51 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.