Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BIELSKU-BIAŁEJ i TECHNIKUM NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH, ELEKTRYCZNYCH I MECHANICZNYCH IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Bielsko-Biała | Zdawalność: 100%
📍 Bielsko-Biała | Zdawalność: 95,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 13 | 65,1% Me: 68% · σ: 18,2% · Mo: 68% | 118 | 2 | 5 | 21,2% Me: 18% · σ: 13,0% · Mo: -% | 1751 | 17 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 69 | 65,7% Me: 70% · σ: 22,3% · Mo: 33% | 69 | 1 | 13 | 24,3% Me: 18% · σ: 13,7% · Mo: 17% | 670 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 24 | 79,9% Me: 80% · σ: 12,6% · Mo: 80% | 25 | 1 | 21 | 39,8% Me: 37% · σ: 17,5% · Mo: 37% | 1056 | 12 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 66,4% Me: 69% · σ: 22,4% · Mo: 62% | 30 | 1 | 10 | 37,6% Me: 41% · σ: 21,6% · Mo: -% | 292 | 6 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 9 | 83,8% Me: 83% · σ: 8,4% · Mo: 72% | 73 | 2 | 8 | 76% Me: 76,5% · σ: 5,6% · Mo: -% | 240 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 129 | 96,5% Me: 97% · σ: 3,3% · Mo: 97% | 49 | 1 | 197 | 85,8% Me: 93% · σ: 16,4% · Mo: 97% | 895 | 14 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 118 | 91,8% Me: 94% · σ: 8,4% · Mo: 97% | 41 | 1 | 166 | 74,6% Me: 83% · σ: 22,8% · Mo: 88% | 920 | 12 |
| język angielski ustny (M) | 129 | 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 217 | 6 | 197 | 81,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1383 | 20 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 134 | 70,6% Me: 71% · σ: 11,2% · Mo: 60% | 375 | 3 | 197 | 66,2% Me: 67% · σ: 14,0% · Mo: 67% | 739 | 10 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 13 | 57,7% Me: 63% · σ: 17,8% · Mo: 29% | 412 | 7 | 9 | 39,8% Me: 49% · σ: 25,1% · Mo: -% | 1129 | 14 |
| język polski ustny (M) | 134 | 92,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 51 | 2 | 196 | 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1176 | 20 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 134 | 94,4% Me: 96% · σ: 7,0% · Mo: 100% | 11 | 1 | 197 | 68,5% Me: 70% · σ: 21,8% · Mo: 84% | 801 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 127 | 66% Me: 68% · σ: 20,1% · Mo: 80% | 71 | 1 | 115 | 24,3% Me: 20% · σ: 20,1% · Mo: 6% | 1191 | 12 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BIELSKU-BIAŁEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,4%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BIELSKU-BIAŁEJ wypada lepiej w 13, a TECHNIKUM NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH, ELEKTRYCZNYCH I MECHANICZNYCH IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ w 0.
| Przedmiot | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BIELSKU-BIAŁEJ | TECHNIKUM NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH, ELEKTRYCZNYCH I MECHANICZNYCH IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 65,1% | 21,2% | 43,9 pkt proc. |
| matematyka | 66% | 24,3% | 41,7 pkt proc. |
| fizyka | 65,7% | 24,3% | 41,3 pkt proc. |
| geografia | 79,9% | 39,8% | 40,1 pkt proc. |
| informatyka | 66,4% | 37,6% | 28,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.