Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 W WAŁBRZYCHU vs TECHNIKUM NR 2 W WAŁBRZYCHU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 8082)

TECHNIKUM NR 4 W WAŁBRZYCHU

📍 Wałbrzych | Zdawalność: 78,8%

SZKOŁA B (RSPO: 71645)

TECHNIKUM NR 2 W WAŁBRZYCHU

📍 Wałbrzych | Zdawalność: 68,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 33 68,7% 🏆 Me: 73% · σ: 24,3% · Mo: 90% 2638 7 47 66,5% Me: 78% · σ: 28,6% · Mo: 93% 2887 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 29 48,5% Me: 50% · σ: 25,7% · Mo: 50% 3454 8 32 59,2% 🏆 Me: 69% · σ: 24,6% · Mo: 7% 2444 5
język angielski ustny (M) 33 76,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2087 5 47 59,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3952 10
język polski poziom podstawowy (M) 33 54,1% 🏆 Me: 57% · σ: 13,9% · Mo: 57% 2161 6 48 48,1% Me: 47% · σ: 15,5% · Mo: 45% 2956 8
język polski ustny (M) 33 53,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3641 10 48 58,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3125 7
matematyka poziom podstawowy (M) 33 44,6% Me: 46% · σ: 20,3% · Mo: 46% 2693 7 48 47,0% 🏆 Me: 45% · σ: 19,0% · Mo: 24% 2435 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 4 W WAŁBRZYCHU ma wyższą zdawalność ogólną (78,8% vs 68,1%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W WAŁBRZYCHU wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM NR 2 W WAŁBRZYCHU w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 W WAŁBRZYCHU TECHNIKUM NR 2 W WAŁBRZYCHU Różnica
język angielski 76,2% 59,0% 17,2 pkt proc.
język angielski 48,5% 59,2% 10,7 pkt proc.
język polski 54,1% 48,1% 5,9 pkt proc.
język polski 53,6% 58,5% 4,9 pkt proc.
matematyka 44,6% 47,0% 2,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 47 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.