Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Jastrzębie-Zdrój | Zdawalność: 94,4%
📍 Jastrzębie-Zdrój | Zdawalność: 67,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 37 | 42,9% Me: 41% · σ: 19,8% · Mo: 33% | 898 | 3 | 30 | 26,5% Me: 25% · σ: 12,8% · Mo: 17% | 2099 | 9 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 14 | 41,1% Me: 37% · σ: 26,8% · Mo: 37% | 790 | 1 | 12 | 25,1% Me: 20,5% · σ: 13,2% · Mo: 18% | 1136 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 177 | 84,0% Me: 92% · σ: 18,7% · Mo: 97% | 1060 | 3 | 114 | 59,0% Me: 62,5% · σ: 25,6% · Mo: 80% | 3596 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 80 | 69,8% Me: 76% · σ: 21,7% · Mo: 90% | 1354 | 3 | 69 | 49,5% Me: 47% · σ: 24,1% · Mo: 48% | 3375 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 177 | 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1765 | 5 | 113 | 62,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3725 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 179 | 58,7% Me: 58% · σ: 14,6% · Mo: 53% | 1547 | 4 | 115 | 47,0% Me: 47% · σ: 14,7% · Mo: 38% | 3120 | 8 |
| język polski ustny (M) | 177 | 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1669 | 2 | 114 | 54,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3576 | 13 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 179 | 58,5% Me: 58% · σ: 21,5% · Mo: 80% | 1406 | 5 | 115 | 37,1% Me: 36% · σ: 15,8% · Mo: 34% | 3443 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA ma wyższą zdawalność ogólną (94,4% vs 67,0%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA wypada lepiej w 8, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 84,0% | 59,0% | 25,0 pkt proc. |
| matematyka | 58,5% | 37,1% | 21,4 pkt proc. |
| język angielski | 69,8% | 49,5% | 20,3 pkt proc. |
| język angielski | 78,7% | 62,3% | 16,5 pkt proc. |
| geografia | 42,9% | 26,5% | 16,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 27,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 177 osób w szkole A i 114 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.