Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA vs TECHNIKUM NR 4. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Jastrzębie-Zdrój | Zdawalność: 94,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 75 | 36,0% Me: 32% · σ: 18,4% · Mo: 15% | 990 | 3 | 5 | 41% Me: 37% · σ: 19,5% · Mo: -% | 789 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 11 | 41,3% Me: 40% · σ: 26,1% · Mo: 12% | 475 | 1 | 8 | 38% Me: 35% · σ: 16,4% · Mo: 35% | 574 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 37 | 42,9% Me: 41% · σ: 19,8% · Mo: 33% | 898 | 3 | 12 | 43,2% Me: 41% · σ: 13,2% · Mo: 40% | 885 | 2 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 56 | 61,3% Me: 65% · σ: 18,5% · Mo: 75% | 421 | 2 | 5 | 77,4% Me: 77% · σ: 7,0% · Mo: 85% | 203 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 177 | 84,0% Me: 92% · σ: 18,7% · Mo: 97% | 1060 | 3 | 153 | 80,7% Me: 90% · σ: 20,8% · Mo: 95% | 1368 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 80 | 69,8% Me: 76% · σ: 21,7% · Mo: 90% | 1354 | 3 | 133 | 66,6% Me: 75% · σ: 24,9% · Mo: 93% | 1684 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 177 | 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1765 | 5 | 152 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1518 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 179 | 58,7% Me: 58% · σ: 14,6% · Mo: 53% | 1547 | 4 | 152 | 53,8% Me: 55% · σ: 16,8% · Mo: 58% | 2198 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 54 | 38,5% Me: 35,5% · σ: 24,9% · Mo: 3% | 1197 | 3 | 11 | 33,7% Me: 54% · σ: 31,2% · Mo: 0% | 1389 | 5 |
| język polski ustny (M) | 177 | 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1669 | 2 | 152 | 60,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2834 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 179 | 58,5% Me: 58% · σ: 21,5% · Mo: 80% | 1406 | 5 | 152 | 63,2% Me: 66% · σ: 24,7% · Mo: 90% | 1105 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 30 | 26,3% Me: 23% · σ: 18,1% · Mo: 2% | 1107 | 2 | 73 | 20,5% Me: 10% · σ: 21,9% · Mo: 0% | 1358 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA ma wyższą zdawalność ogólną (94,4% vs 88,8%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 4 w 5.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA | TECHNIKUM NR 4 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 61,3% | 77,4% | 16,1 pkt proc. |
| język polski | 70,1% | 60,7% | 9,4 pkt proc. |
| matematyka | 26,3% | 20,5% | 5,8 pkt proc. |
| biologia | 36,0% | 41% | 5,0 pkt proc. |
| język polski | 58,7% | 53,8% | 4,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom dwujęzyczny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 56 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.