Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W SOSNOWCU i IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ W SOSNOWCU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Sosnowiec | Zdawalność: 98,7%
📍 Sosnowiec | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 31 | 38,7% Me: 38% · σ: 21,6% · Mo: 12% | 881 | 5 | 55 | 53,1% Me: 55% · σ: 16,9% · Mo: 62% | 375 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 12 | 47% Me: 45% · σ: 20,8% · Mo: -% | 335 | 3 | 21 | 35,0% Me: 35% · σ: 18,2% · Mo: 30% | 652 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 32 | 46,2% Me: 48% · σ: 20,7% · Mo: 23% | 744 | 5 | 19 | 48,1% Me: 50% · σ: 17,7% · Mo: 25% | 668 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 15 | 61% Me: 55% · σ: 22,1% · Mo: 42% | 241 | 2 | 13 | 46,9% Me: 52% · σ: 23,4% · Mo: -% | 627 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 155 | 89,2% Me: 93% · σ: 11,7% · Mo: 95% | 594 | 4 | 176 | 90,5% Me: 94% · σ: 10,7% · Mo: 98% | 479 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 134 | 76,8% Me: 82% · σ: 18,8% · Mo: 90% | 732 | 4 | 141 | 77,0% Me: 83% · σ: 17,3% · Mo: 92% | 715 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 154 | 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2433 | 10 | 176 | 90,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 476 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 155 | 69% Me: 70% · σ: 11,9% · Mo: 75% | 498 | 2 | 178 | 67,8% Me: 68% · σ: 10,7% · Mo: 62% | 590 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 42 | 30,0% Me: 30% · σ: 25,2% · Mo: 0% | 1534 | 6 | 74 | 47,2% Me: 44,5% · σ: 22,6% · Mo: 31% | 803 | 3 |
| język polski ustny (M) | 154 | 59,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3007 | 13 | 178 | 81,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 514 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 155 | 62,2% Me: 62% · σ: 20,5% · Mo: 44% | 1154 | 6 | 178 | 69,5% Me: 70% · σ: 19,2% · Mo: 58% | 751 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 51 | 34% Me: 27% · σ: 25,2% · Mo: 2% | 823 | 5 | 57 | 40,0% Me: 42% · σ: 21,8% · Mo: 50% | 627 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 21 | 56,5% Me: 58% · σ: 18,9% · Mo: 72% | 283 | 4 | 17 | 62,7% Me: 56% · σ: 15,7% · Mo: 78% | 176 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ W SOSNOWCU ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 98,7%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W SOSNOWCU wypada lepiej w 3, a IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ W SOSNOWCU w 10.
| Przedmiot | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W SOSNOWCU | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ W SOSNOWCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 59,5% | 81,7% | 22,2 pkt proc. |
| język angielski | 73,4% | 90,6% | 17,2 pkt proc. |
| język polski | 30,0% | 47,2% | 17,1 pkt proc. |
| biologia | 38,7% | 53,1% | 14,4 pkt proc. |
| historia | 61% | 46,9% | 14,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 22,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 154 osób w szkole A i 178 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.