Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM vs TECHNIKUM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 80334)

TECHNIKUM

📍 Tarnobrzeg | Zdawalność: 86,4%

SZKOŁA B (RSPO: 70118)

TECHNIKUM

📍 Tarnobrzeg | Zdawalność: 75%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 18 31,3% 🏆 Me: 27% · σ: 15,2% · Mo: 27% 1640 6 15 26,4% Me: 20% · σ: 14,6% · Mo: 17% 2105 8
informatyka poziom rozszerzony (M) 14 25% Me: 24% · σ: 7,0% · Mo: 22% 456 5 7 30,6% 🏆 Me: 28% · σ: 20,2% · Mo: -% 383 4
język angielski poziom podstawowy (M) 102 78,4% 🏆 Me: 87% · σ: 19,3% · Mo: 90% 1580 4 75 63,4% Me: 70% · σ: 27,6% · Mo: 90% 3198 9
język angielski poziom rozszerzony (M) 94 61,5% 🏆 Me: 67,5% · σ: 27,8% · Mo: 78% 2204 5 64 51,4% Me: 53% · σ: 27,6% · Mo: 88% 3232 10
język angielski ustny (M) 102 82,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1334 6 75 75,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2238 9
język polski poziom podstawowy (M) 103 47,3% 🏆 Me: 48% · σ: 18,4% · Mo: 45% 3068 10 76 46,1% Me: 48% · σ: 17,4% · Mo: 52% 3225 11
język polski ustny (M) 103 85,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 271 5 76 75,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1093 9
matematyka poziom podstawowy (M) 103 60,1% 🏆 Me: 62% · σ: 24,2% · Mo: 52% 1279 5 76 46,4% Me: 49% · σ: 19,7% · Mo: 54% 2495 10
matematyka poziom rozszerzony (M) 63 22,5% Me: 16% · σ: 22,5% · Mo: 2% 1256 7 6 26,3% 🏆 Me: 21% · σ: 19,5% · Mo: -% 1107 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ma wyższą zdawalność ogólną (86,4% vs 75%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM TECHNIKUM Różnica
język angielski 78,4% 63,4% 15,0 pkt proc.
matematyka 60,1% 46,4% 13,7 pkt proc.
język polski 85,6% 75,2% 10,4 pkt proc.
język angielski 61,5% 51,4% 10,1 pkt proc.
język angielski 82,3% 75,0% 7,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 102 osób w szkole A i 75 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.