Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1W ŚWINOUJŚCIU W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ I TURYSTYKI W ŚWINOUJŚCIU vs SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA SZKOŁY GIMNAZJALNEJ. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Świnoujście | Zdawalność: 81,8%
📍 Świnoujście | Zdawalność: 92,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 14 | 30,8% Me: 25,5% · σ: 14,9% · Mo: 20% | 1686 | 6 | 10 | 47,7% Me: 48% · σ: 21,7% · Mo: 48% | 683 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 34 | 73,1% Me: 82,5% · σ: 23,0% · Mo: 88% | 2158 | 6 | 25 | 88,2% Me: 92% · σ: 10,7% · Mo: 97% | 684 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 29 | 52,7% Me: 57% · σ: 23,9% · Mo: 40% | 3131 | 6 | 25 | 72,7% Me: 78% · σ: 18,7% · Mo: 83% | 1081 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 33 | 71,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2728 | 8 | 25 | 85,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 978 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 33 | 59,5% Me: 60% · σ: 13,0% · Mo: 58% | 1454 | 2 | 28 | 58,5% Me: 59% · σ: 14,9% · Mo: 47% | 1570 | 3 |
| język polski ustny (M) | 33 | 65,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2263 | 5 | 28 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2298 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 33 | 41,4% Me: 38% · σ: 18,6% · Mo: 38% | 3042 | 7 | 28 | 59,9% Me: 53% · σ: 25,5% · Mo: 48% | 1291 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA SZKOŁY GIMNAZJALNEJ ma wyższą zdawalność ogólną (92,9% vs 81,8%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1W ŚWINOUJŚCIU W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ I TURYSTYKI W ŚWINOUJŚCIU wypada lepiej w 2, a SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA SZKOŁY GIMNAZJALNEJ w 5.
| Przedmiot | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1W ŚWINOUJŚCIU W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ I TURYSTYKI W ŚWINOUJŚCIU | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA SZKOŁY GIMNAZJALNEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 52,7% | 72,7% | 20,1 pkt proc. |
| matematyka | 41,4% | 59,9% | 18,5 pkt proc. |
| geografia | 30,8% | 47,7% | 16,9 pkt proc. |
| język angielski | 73,1% | 88,2% | 15,1 pkt proc. |
| język angielski | 71,2% | 85,5% | 14,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 11,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 29 osób w szkole A i 25 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.