Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE czy VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 79902)

VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 70863)

VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 18 61,2% Me: 65% · σ: 18,2% · Mo: 80% 178 12 27 63,5% 🏆 Me: 63% · σ: 15,0% · Mo: 55% 140 7
chemia poziom rozszerzony (M) 14 66,7% 🏆 Me: 67% · σ: 12,8% · Mo: 65% 60 4 20 56,8% Me: 57,5% · σ: 27,5% · Mo: 53% 161 7
geografia poziom rozszerzony (M) 17 74,7% 🏆 Me: 73% · σ: 9,6% · Mo: 70% 58 6 15 74% Me: 75% · σ: 11,2% · Mo: 67% 67 8
historia poziom rozszerzony (M) 7 84% 🏆 Me: 83,5% · σ: 12,3% · Mo: 80% 12 2 9 57,2% Me: 58% · σ: 17,3% · Mo: -% 340 22
historia sztuki poziom rozszerzony (M) 7 87,4% 🏆 Me: 100% · σ: 16,6% · Mo: 100% 1 1 6 74,3% Me: 78% · σ: 7,8% · Mo: 78% 7 3
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 13 80,3% Me: 80% · σ: 8,2% · Mo: 75% 152 17 11 85,8% 🏆 Me: 88% · σ: 7,3% · Mo: 88% 43 2
język angielski poziom podstawowy (M) 72 95,7% 🏆 Me: 97% · σ: 3,9% · Mo: 98% 94 9 65 95,6% Me: 97% · σ: 3,8% · Mo: 98% 104 10
język angielski poziom rozszerzony (M) 58 87,4% Me: 90% · σ: 9,5% · Mo: 87% 162 15 53 88,9% 🏆 Me: 92% · σ: 9,8% · Mo: 98% 110 10
język angielski ustny (M) 72 92,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 297 19 65 94,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 205 11
język polski poziom podstawowy (M) 73 70,0% Me: 72% · σ: 10,3% · Mo: 58% 431 30 66 76,5% 🏆 Me: 77% · σ: 9,7% · Mo: 77% 91 5
język polski poziom rozszerzony (M) 13 45,7% Me: 43% · σ: 14,0% · Mo: 29% 877 43 17 70,6% 🏆 Me: 80% · σ: 27,6% · Mo: 80% 113 7
język polski ustny (M) 73 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 938 35 66 77,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 904 32
matematyka poziom podstawowy (M) 73 83,4% 🏆 Me: 86% · σ: 15,0% · Mo: 100% 161 16 66 77,0% Me: 78% · σ: 18,4% · Mo: 84% 378 26
matematyka poziom rozszerzony (M) 35 79,7% 🏆 Me: 84% · σ: 18,8% · Mo: 96% 4 1 28 60,6% Me: 66% · σ: 23,3% · Mo: 30% 127 14
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 10 73,4% Me: 80% · σ: 16,6% · Mo: -% 69 11 6 75,7% 🏆 Me: 77% · σ: 12,7% · Mo: 76% 46 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 7, a VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE w 8.

Największe różnice

Przedmiot VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE Różnica
historia 84% 57,2% 26,8 pkt proc.
język polski 45,7% 70,6% 24,9 pkt proc.
matematyka 79,7% 60,6% 19,1 pkt proc.
historia sztuki 87,4% 74,3% 13,1 pkt proc.
chemia 66,7% 56,8% 9,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 9 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.