Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 18 | 61,2% Me: 65% · σ: 18,2% · Mo: 80% | 178 | 12 | 77 | 62,4% Me: 62% · σ: 15,6% · Mo: 62% | 159 | 11 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 14 | 66,7% Me: 67% · σ: 12,8% · Mo: 65% | 60 | 4 | 41 | 51,0% Me: 55% · σ: 25,3% · Mo: 58% | 249 | 15 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 66,6% Me: 72% · σ: 22,8% · Mo: 78% | 63 | 3 | 31 | 57,5% Me: 55% · σ: 20,8% · Mo: 50% | 168 | 14 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 17 | 74,7% Me: 73% · σ: 9,6% · Mo: 70% | 58 | 6 | 24 | 77,3% Me: 80% · σ: 15,3% · Mo: 92% | 39 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 84% Me: 83,5% · σ: 12,3% · Mo: 80% | 12 | 2 | 7 | 81,1% Me: 83% · σ: 8,3% · Mo: 83% | 19 | 3 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 7 | 87,4% Me: 100% · σ: 16,6% · Mo: 100% | 1 | 1 | 5 | 65,8% Me: 65% · σ: 3,5% · Mo: -% | 22 | 9 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 13 | 80,3% Me: 80% · σ: 8,2% · Mo: 75% | 152 | 17 | 11 | 82,2% Me: 85% · σ: 13,8% · Mo: 78% | 112 | 13 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 72 | 95,7% Me: 97% · σ: 3,9% · Mo: 98% | 94 | 9 | 203 | 95,8% Me: 97% · σ: 4,2% · Mo: 97% | 90 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 58 | 87,4% Me: 90% · σ: 9,5% · Mo: 87% | 162 | 15 | 179 | 90,6% Me: 93% · σ: 8,6% · Mo: 95% | 68 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 72 | 92,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 297 | 19 | 203 | 94,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 170 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 73 | 70,0% Me: 72% · σ: 10,3% · Mo: 58% | 431 | 30 | 204 | 75,5% Me: 77% · σ: 12,2% · Mo: 75% | 116 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 13 | 45,7% Me: 43% · σ: 14,0% · Mo: 29% | 877 | 43 | 71 | 61,4% Me: 66% · σ: 23,2% · Mo: 49% | 296 | 17 |
| język polski ustny (M) | 73 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 938 | 35 | 204 | 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 301 | 13 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 73 | 83,4% Me: 86% · σ: 15,0% · Mo: 100% | 161 | 16 | 204 | 87,8% Me: 92% · σ: 12,0% · Mo: 98% | 80 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 35 | 79,7% Me: 84% · σ: 18,8% · Mo: 96% | 4 | 1 | 118 | 58,8% Me: 60% · σ: 20,7% · Mo: 52% | 155 | 18 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 10 | 73,4% Me: 80% · σ: 16,6% · Mo: -% | 69 | 11 | 12 | 76,2% Me: 77% · σ: 10,2% · Mo: 70% | 45 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 5, a X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE w 10, przy 1 remisach.
| Przedmiot | VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia sztuki | 87,4% | 65,8% | 21,6 pkt proc. |
| matematyka | 79,7% | 58,8% | 20,9 pkt proc. |
| język polski | 45,7% | 61,4% | 15,8 pkt proc. |
| chemia | 66,7% | 51,0% | 15,7 pkt proc. |
| fizyka | 66,6% | 57,5% | 9,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia sztuki poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 5 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.