Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 18 | 61,2% Me: 65% · σ: 18,2% · Mo: 80% | 178 | 12 | 84 | 70,8% Me: 73% · σ: 16,2% · Mo: 72% | 48 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 14 | 66,7% Me: 67% · σ: 12,8% · Mo: 65% | 60 | 4 | 91 | 70,8% Me: 76% · σ: 18,4% · Mo: 77% | 32 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 66,6% Me: 72% · σ: 22,8% · Mo: 78% | 63 | 3 | 65 | 64,7% Me: 70% · σ: 21,3% · Mo: 90% | 77 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 17 | 74,7% Me: 73% · σ: 9,6% · Mo: 70% | 58 | 6 | 36 | 75,5% Me: 79% · σ: 15,9% · Mo: 82% | 52 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 84% Me: 83,5% · σ: 12,3% · Mo: 80% | 12 | 2 | 24 | 72,9% Me: 79% · σ: 20,9% · Mo: 78% | 63 | 9 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 7 | 87,4% Me: 100% · σ: 16,6% · Mo: 100% | 1 | 1 | 23 | 76,6% Me: 77% · σ: 18,5% · Mo: 77% | 5 | 2 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 13 | 80,3% Me: 80% · σ: 8,2% · Mo: 75% | 152 | 17 | 52 | 82% Me: 83% · σ: 7,5% · Mo: 82% | 118 | 15 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 72 | 95,7% Me: 97% · σ: 3,9% · Mo: 98% | 94 | 9 | 277 | 95% Me: 97% · σ: 5,8% · Mo: 97% | 151 | 17 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 58 | 87,4% Me: 90% · σ: 9,5% · Mo: 87% | 162 | 15 | 200 | 88,3% Me: 92% · σ: 11,3% · Mo: 97% | 123 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 72 | 92,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 297 | 19 | 277 | 99,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 13 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 73 | 70,0% Me: 72% · σ: 10,3% · Mo: 58% | 431 | 30 | 278 | 75,5% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 73% | 120 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 13 | 45,7% Me: 43% · σ: 14,0% · Mo: 29% | 877 | 43 | 53 | 58,6% Me: 63% · σ: 23,2% · Mo: 69% | 376 | 20 |
| język polski ustny (M) | 73 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 938 | 35 | 278 | 77,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 889 | 31 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 73 | 83,4% Me: 86% · σ: 15,0% · Mo: 100% | 161 | 16 | 278 | 89,8% Me: 94% · σ: 12,5% · Mo: 100% | 55 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 35 | 79,7% Me: 84% · σ: 18,8% · Mo: 96% | 4 | 1 | 202 | 65,3% Me: 68% · σ: 21,4% · Mo: 66% | 77 | 6 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 10 | 73,4% Me: 80% · σ: 16,6% · Mo: -% | 69 | 11 | 10 | 73,2% Me: 78% · σ: 19,1% · Mo: 80% | 72 | 12 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 6, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE w 10.
| Przedmiot | VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 79,7% | 65,3% | 14,4 pkt proc. |
| język polski | 45,7% | 58,6% | 13,0 pkt proc. |
| historia | 84% | 72,9% | 11,1 pkt proc. |
| historia sztuki | 87,4% | 76,6% | 10,9 pkt proc. |
| biologia | 61,2% | 70,8% | 9,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 35 osób w szkole A i 202 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.