Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W RAWIE MAZOWIECKIEJ vs KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Rawa Mazowiecka | Zdawalność: 96,8%
📍 Rawa Mazowiecka | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 47 | 45,9% Me: 42% · σ: 20,1% · Mo: 23% | 622 | 2 | 10 | 47,6% Me: 42,5% · σ: 16,4% · Mo: 38% | 559 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 21 | 40,7% Me: 33% · σ: 27,3% · Mo: 27% | 491 | 1 | 5 | 40,6% Me: 40% · σ: 15,2% · Mo: -% | 497 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 39,8% Me: 34% · σ: 23,9% · Mo: -% | 435 | 1 | 6 | 38,2% Me: 32,5% · σ: 25,9% · Mo: -% | 459 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 55 | 50,8% Me: 50% · σ: 19,9% · Mo: 30% | 581 | 2 | 17 | 57,8% Me: 50% · σ: 21,3% · Mo: 42% | 354 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 126 | 82,4% Me: 93% · σ: 20,9% · Mo: 98% | 1207 | 1 | 25 | 80,5% Me: 85% · σ: 16,0% · Mo: 93% | 1389 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 110 | 75,0% Me: 83% · σ: 22,1% · Mo: 92% | 883 | 1 | 15 | 72,2% Me: 80% · σ: 19,6% · Mo: 80% | 1115 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 126 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1284 | 3 | 25 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 634 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 126 | 65,5% Me: 67% · σ: 12,9% · Mo: 67% | 801 | 2 | 26 | 70,5% Me: 71% · σ: 10,8% · Mo: 63% | 386 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 30 | 52,1% Me: 52,5% · σ: 23,6% · Mo: 51% | 601 | 2 | 6 | 46,2% Me: 37% · σ: 18,9% · Mo: 37% | 853 | 3 |
| język polski ustny (M) | 126 | 65,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2224 | 3 | 26 | 91,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 59 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 126 | 76,8% Me: 82% · σ: 20,0% · Mo: 96% | 390 | 2 | 26 | 82,8% Me: 86% · σ: 13,1% · Mo: 78% | 177 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 60 | 53,5% Me: 54% · σ: 23,8% · Mo: 78% | 247 | 1 | 13 | 53,1% Me: 50% · σ: 20,2% · Mo: -% | 254 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,8%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W RAWIE MAZOWIECKIEJ wypada lepiej w 6, a KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II w 6.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W RAWIE MAZOWIECKIEJ | KATOLICKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 65,4% | 91,7% | 26,3 pkt proc. |
| geografia | 50,8% | 57,8% | 6,9 pkt proc. |
| matematyka | 76,8% | 82,8% | 6,1 pkt proc. |
| język angielski | 82,7% | 88,8% | 6,1 pkt proc. |
| język polski | 52,1% | 46,2% | 5,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 126 osób w szkole A i 26 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.