Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO i TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Szczecin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 48 | 92,5% Me: 96% · σ: 9,2% · Mo: 98% | 312 | 8 | 76 | 95,8% Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 97% | 91 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 34 | 87,8% Me: 89% · σ: 9,5% · Mo: 85% | 149 | 4 | 69 | 87,3% Me: 92% · σ: 10,9% · Mo: 95% | 170 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 48 | 96,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 91 | 5 | 76 | 96,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 111 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 49 | 72,0% Me: 72% · σ: 12,4% · Mo: 75% | 272 | 8 | 76 | 72,3% Me: 74% · σ: 10,4% · Mo: 75% | 253 | 7 |
| język polski ustny (M) | 49 | 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 25 | 1 | 76 | 88,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 140 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 49 | 78,0% Me: 82% · σ: 16,7% · Mo: 90% | 340 | 8 | 76 | 87,1% Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 94% | 93 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 71% Me: 72% · σ: 10,4% · Mo: 68% | 32 | 2 | 70 | 49,3% Me: 49% · σ: 23,7% · Mo: 82% | 350 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" w 3.
| Przedmiot | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO | TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 71% | 49,3% | 21,7 pkt proc. |
| matematyka | 78,0% | 87,1% | 9,0 pkt proc. |
| język polski | 94,1% | 88,5% | 5,6 pkt proc. |
| język angielski | 92,5% | 95,8% | 3,2 pkt proc. |
| język angielski | 87,8% | 87,3% | 0,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 70 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.