Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Radomsko | Zdawalność: 95,2%
📍 Radom | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 41 | 44,3% Me: 45% · σ: 22,8% · Mo: 17% | 684 | 2 | 93 | 48,4% Me: 52% · σ: 16,9% · Mo: 57% | 522 | 7 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 25 | 46,2% Me: 52% · σ: 25,8% · Mo: 18% | 353 | 2 | 66 | 35,0% Me: 33% · σ: 18,5% · Mo: 28% | 651 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 46,4% Me: 45,5% · σ: 28,7% · Mo: -% | 328 | 1 | 14 | 28,3% Me: 22,5% · σ: 18,4% · Mo: 43% | 614 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 50 | 52,9% Me: 51% · σ: 19,7% · Mo: 40% | 512 | 2 | 58 | 40,1% Me: 34% · σ: 20,8% · Mo: 28% | 1036 | 10 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 46,7% Me: 53% · σ: 21,4% · Mo: -% | 633 | 2 | 23 | 59,7% Me: 63% · σ: 21,3% · Mo: 27% | 282 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 143 | 83,1% Me: 92% · σ: 18,8% · Mo: 95% | 1128 | 2 | 256 | 89,3% Me: 93% · σ: 12,2% · Mo: 97% | 588 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 113 | 73,3% Me: 78% · σ: 20,3% · Mo: 80% | 1019 | 2 | 220 | 77,3% Me: 82% · σ: 16,9% · Mo: 92% | 702 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 143 | 85,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 980 | 2 | 256 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1044 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 147 | 68,7% Me: 68% · σ: 14,4% · Mo: 77% | 526 | 2 | 256 | 76,1% Me: 77,5% · σ: 11,9% · Mo: 78% | 99 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 60 | 53,1% Me: 55,5% · σ: 28,3% · Mo: 3% | 563 | 2 | 80 | 47,2% Me: 47,5% · σ: 29,6% · Mo: 3% | 801 | 10 |
| język polski ustny (M) | 147 | 76,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 982 | 2 | 256 | 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1127 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 147 | 69,1% Me: 70% · σ: 24,5% · Mo: 100% | 770 | 1 | 256 | 77,0% Me: 80% · σ: 16,3% · Mo: 92% | 381 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 59 | 49,0% Me: 54% · σ: 27,9% · Mo: 10% | 361 | 1 | 106 | 47,2% Me: 47% · σ: 20,0% · Mo: 66% | 405 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,2%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU wypada lepiej w 7, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU w 6.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 46,4% | 28,3% | 18,1 pkt proc. |
| historia | 46,7% | 59,7% | 12,9 pkt proc. |
| geografia | 52,9% | 40,1% | 12,8 pkt proc. |
| chemia | 46,2% | 35,0% | 11,3 pkt proc. |
| matematyka | 69,1% | 77,0% | 7,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 14 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.