Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Radomsko | Zdawalność: 95,2%
📍 Radom | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 41 | 44,3% Me: 45% · σ: 22,8% · Mo: 17% | 684 | 2 | 60 | 65,6% Me: 67% · σ: 14,6% · Mo: 48% | 109 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 25 | 46,2% Me: 52% · σ: 25,8% · Mo: 18% | 353 | 2 | 52 | 52,4% Me: 51% · σ: 23,0% · Mo: 78% | 230 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 46,4% Me: 45,5% · σ: 28,7% · Mo: -% | 328 | 1 | 27 | 45,3% Me: 43% · σ: 24,5% · Mo: 17% | 342 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 50 | 52,9% Me: 51% · σ: 19,7% · Mo: 40% | 512 | 2 | 71 | 58,2% Me: 57% · σ: 19,9% · Mo: 47% | 345 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 46,7% Me: 53% · σ: 21,4% · Mo: -% | 633 | 2 | 26 | 66,2% Me: 68% · σ: 21,8% · Mo: 87% | 142 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 143 | 83,1% Me: 92% · σ: 18,8% · Mo: 95% | 1128 | 2 | 242 | 93,9% Me: 96% · σ: 6,9% · Mo: 98% | 220 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 113 | 73,3% Me: 78% · σ: 20,3% · Mo: 80% | 1019 | 2 | 225 | 83,6% Me: 88% · σ: 14,4% · Mo: 88% | 298 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 143 | 85,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 980 | 2 | 242 | 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 286 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 147 | 68,7% Me: 68% · σ: 14,4% · Mo: 77% | 526 | 2 | 244 | 79,1% Me: 78% · σ: 10,5% · Mo: 78% | 38 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 60 | 53,1% Me: 55,5% · σ: 28,3% · Mo: 3% | 563 | 2 | 73 | 66,3% Me: 69% · σ: 26,0% · Mo: 94% | 192 | 3 |
| język polski ustny (M) | 147 | 76,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 982 | 2 | 244 | 90,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 86 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 147 | 69,1% Me: 70% · σ: 24,5% · Mo: 100% | 770 | 1 | 244 | 81,9% Me: 86% · σ: 14,8% · Mo: 96% | 206 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 59 | 49,0% Me: 54% · σ: 27,9% · Mo: 10% | 361 | 1 | 118 | 46,8% Me: 49% · σ: 21,3% · Mo: 34% | 417 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 95,2%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU wypada lepiej w 2, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU w 11.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 44,3% | 65,6% | 21,3 pkt proc. |
| historia | 46,7% | 66,2% | 19,5 pkt proc. |
| język polski | 76,3% | 90,1% | 13,8 pkt proc. |
| język polski | 53,1% | 66,3% | 13,2 pkt proc. |
| matematyka | 69,1% | 81,9% | 12,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 21,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 41 osób w szkole A i 60 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.