Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU czy TECHNIKUM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 7929)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU

📍 Radomsko | Zdawalność: 95,2%

SZKOŁA B (RSPO: 13088)

TECHNIKUM

📍 Radomsko | Zdawalność: 73,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 41 44,3% 🏆 Me: 45% · σ: 22,8% · Mo: 17% 684 2 6 12,8% Me: 11,5% · σ: 6,0% · Mo: 7% 2310 4
geografia poziom rozszerzony (M) 50 52,9% 🏆 Me: 51% · σ: 19,7% · Mo: 40% 512 2 43 26,0% Me: 22% · σ: 14,6% · Mo: 15% 2150 5
język angielski poziom podstawowy (M) 143 83,1% 🏆 Me: 92% · σ: 18,8% · Mo: 95% 1128 2 124 62,0% Me: 62% · σ: 26,6% · Mo: 97% 3349 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 113 73,3% 🏆 Me: 78% · σ: 20,3% · Mo: 80% 1019 2 82 52,3% Me: 53,5% · σ: 30,7% · Mo: 15% 3161 4
język angielski ustny (M) 143 85,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 980 2 124 69,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2992 5
język polski poziom podstawowy (M) 147 68,7% 🏆 Me: 68% · σ: 14,4% · Mo: 77% 526 2 125 52,0% Me: 52% · σ: 17,6% · Mo: 45% 2444 4
język polski poziom rozszerzony (M) 60 53,1% 🏆 Me: 55,5% · σ: 28,3% · Mo: 3% 563 2 10 30,2% Me: 23% · σ: 21,4% · Mo: 14% 1528 3
język polski ustny (M) 147 76,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 982 2 125 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2536 3
matematyka poziom podstawowy (M) 147 69,1% 🏆 Me: 70% · σ: 24,5% · Mo: 100% 770 1 125 42,1% Me: 40% · σ: 22,6% · Mo: 42% 2976 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 59 49,0% 🏆 Me: 54% · σ: 27,9% · Mo: 10% 361 1 22 12,4% Me: 7% · σ: 15,8% · Mo: 6% 1839 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU ma wyższą zdawalność ogólną (95,2% vs 73,6%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU TECHNIKUM Różnica
matematyka 49,0% 12,4% 36,6 pkt proc.
biologia 44,3% 12,8% 31,5 pkt proc.
matematyka 69,1% 42,1% 27,0 pkt proc.
geografia 52,9% 26,0% 26,9 pkt proc.
język polski 53,1% 30,2% 22,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 59 osób w szkole A i 22 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.