Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 7 IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM vs TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 79158)

TECHNIKUM NR 7 IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 96,9%

SZKOŁA B (RSPO: 83240)

TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 83,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 25 29,6% 🏆 Me: 27% · σ: 13,2% · Mo: 13% 1788 5 22 21,3% Me: 18% · σ: 9,7% · Mo: 12% 2577 13
język angielski poziom podstawowy (M) 193 82,6% 🏆 Me: 88% · σ: 16,9% · Mo: 95% 1188 6 89 73,4% Me: 78% · σ: 22,4% · Mo: 62% 2132 12
język angielski poziom rozszerzony (M) 147 74,3% 🏆 Me: 80% · σ: 20,2% · Mo: 95% 949 5 68 57,5% Me: 57% · σ: 26,2% · Mo: 33% 2645 13
język angielski ustny (M) 193 83,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1251 9 89 83,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1208 8
język polski poziom podstawowy (M) 194 59,2% 🏆 Me: 58% · σ: 13,9% · Mo: 50% 1484 6 96 57,3% Me: 57,5% · σ: 15,9% · Mo: 45% 1732 8
język polski ustny (M) 194 68,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1844 9 96 63,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2441 14
matematyka poziom podstawowy (M) 194 63,8% 🏆 Me: 62% · σ: 20,5% · Mo: 74% 1077 5 96 47,4% Me: 48% · σ: 21,2% · Mo: 18% 2395 10
matematyka poziom rozszerzony (M) 92 24,8% 🏆 Me: 20% · σ: 20,0% · Mo: 4% 1168 4 5 7,2% Me: 6% · σ: 4,8% · Mo: -% 2134 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 7 IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (96,9% vs 83,3%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 7 IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 7 IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM Różnica
matematyka 24,8% 7,2% 17,6 pkt proc.
język angielski 74,3% 57,5% 16,8 pkt proc.
matematyka 63,8% 47,4% 16,4 pkt proc.
język angielski 82,6% 73,4% 9,2 pkt proc.
geografia 29,6% 21,3% 8,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 92 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.