Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA FABIANIEGO W RADOMSKU vs TECHNIKUM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Radomsko | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 68 | 57,0% Me: 57% · σ: 18,6% · Mo: 57% | 271 | 1 | 6 | 12,8% Me: 11,5% · σ: 6,0% · Mo: 7% | 2310 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 107 | 54,1% Me: 57% · σ: 22,0% · Mo: 67% | 465 | 1 | 43 | 26,0% Me: 22% · σ: 14,6% · Mo: 15% | 2150 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 237 | 87,0% Me: 93% · σ: 14,4% · Mo: 97% | 801 | 1 | 124 | 62,0% Me: 62% · σ: 26,6% · Mo: 97% | 3349 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 204 | 75,3% Me: 81% · σ: 19,5% · Mo: 88% | 846 | 1 | 82 | 52,3% Me: 53,5% · σ: 30,7% · Mo: 15% | 3161 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 236 | 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 658 | 1 | 124 | 69,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2992 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 241 | 72,2% Me: 73% · σ: 14,7% · Mo: 80% | 256 | 1 | 125 | 52,0% Me: 52% · σ: 17,6% · Mo: 45% | 2444 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 74 | 62,6% Me: 66% · σ: 25,0% · Mo: 37% | 267 | 1 | 10 | 30,2% Me: 23% · σ: 21,4% · Mo: 14% | 1528 | 3 |
| język polski ustny (M) | 241 | 79,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 691 | 1 | 125 | 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2536 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 242 | 66,1% Me: 66% · σ: 20,2% · Mo: 54% | 940 | 2 | 125 | 42,1% Me: 40% · σ: 22,6% · Mo: 42% | 2976 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 67 | 38,1% Me: 38% · σ: 19,6% · Mo: 38% | 690 | 2 | 22 | 12,4% Me: 7% · σ: 15,8% · Mo: 6% | 1839 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA FABIANIEGO W RADOMSKU ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 73,6%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA FABIANIEGO W RADOMSKU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA FABIANIEGO W RADOMSKU | TECHNIKUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 57,0% | 12,8% | 44,1 pkt proc. |
| język polski | 62,6% | 30,2% | 32,4 pkt proc. |
| geografia | 54,1% | 26,0% | 28,0 pkt proc. |
| matematyka | 38,1% | 12,4% | 25,7 pkt proc. |
| język angielski | 87,0% | 62,0% | 24,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 26,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 44,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 68 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.