Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 2 W DĘBICY vs TECHNIKUM NR 4 W DĘBICY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 7844)

TECHNIKUM NR 2 W DĘBICY

📍 Dębica | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 25489)

TECHNIKUM NR 4 W DĘBICY

📍 Dębica | Zdawalność: 71,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 18 43,8% 🏆 Me: 40% · σ: 23,7% · Mo: 40% 851 2 5 35,8% Me: 33% · σ: 15,7% · Mo: -% 1285 5
język angielski poziom podstawowy (M) 109 82,8% 🏆 Me: 90% · σ: 19,2% · Mo: 97% 1172 3 40 58,1% Me: 61,5% · σ: 26,9% · Mo: 63% 3674 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 80 73,2% 🏆 Me: 78% · σ: 21,3% · Mo: 77% 1033 3 25 46,0% Me: 43% · σ: 22,5% · Mo: 43% 3632 8
język angielski ustny (M) 109 82,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1316 3 39 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2797 7
język polski poziom podstawowy (M) 109 67,6% 🏆 Me: 68% · σ: 12,0% · Mo: 67% 610 3 40 40,7% Me: 41% · σ: 17,0% · Mo: 20% 3758 7
język polski ustny (M) 109 66,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2086 4 40 63,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2410 5
matematyka poziom podstawowy (M) 109 76,1% 🏆 Me: 80% · σ: 18,3% · Mo: 100% 412 2 40 43,9% Me: 44% · σ: 17,4% · Mo: 32% 2779 8

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W DĘBICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 71,8%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W DĘBICY wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 4 W DĘBICY w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W DĘBICY TECHNIKUM NR 4 W DĘBICY Różnica
matematyka 76,1% 43,9% 32,2 pkt proc.
język angielski 73,2% 46,0% 27,3 pkt proc.
język polski 67,6% 40,7% 26,9 pkt proc.
język angielski 82,8% 58,1% 24,6 pkt proc.
język angielski 82,5% 70,6% 11,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 28,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 109 osób w szkole A i 40 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.