Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 W DĘBICY czy TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 7844)

TECHNIKUM NR 2 W DĘBICY

📍 Dębica | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 16732)

TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

📍 Dębica | Zdawalność: 84,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 18 43,8% 🏆 Me: 40% · σ: 23,7% · Mo: 40% 851 2 50 25,3% Me: 18% · σ: 16,6% · Mo: 12% 2221 6
język angielski poziom podstawowy (M) 109 82,8% 🏆 Me: 90% · σ: 19,2% · Mo: 97% 1172 3 158 67,1% Me: 72% · σ: 23,7% · Mo: 95% 2821 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 80 73,2% 🏆 Me: 78% · σ: 21,3% · Mo: 77% 1033 3 101 52,0% Me: 47% · σ: 24,9% · Mo: 22% 3183 5
język angielski ustny (M) 109 82,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1316 3 157 70,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2756 6
język polski poziom podstawowy (M) 109 67,6% 🏆 Me: 68% · σ: 12,0% · Mo: 67% 610 3 158 52,2% Me: 52% · σ: 14,2% · Mo: 50% 2425 6
język polski ustny (M) 109 66,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2086 4 158 58,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3113 8
matematyka poziom podstawowy (M) 109 76,1% 🏆 Me: 80% · σ: 18,3% · Mo: 100% 412 2 158 52,5% Me: 52% · σ: 20,6% · Mo: 58% 1898 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 43 41,3% 🏆 Me: 44% · σ: 25,9% · Mo: 8% 584 3 15 24,1% Me: 16% · σ: 18,2% · Mo: 10% 1196 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W DĘBICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 84,8%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W DĘBICY wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W DĘBICY TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH Różnica
matematyka 76,1% 52,5% 23,6 pkt proc.
język angielski 73,2% 52,0% 21,2 pkt proc.
geografia 43,8% 25,3% 18,5 pkt proc.
matematyka 41,3% 24,1% 17,2 pkt proc.
język angielski 82,8% 67,1% 15,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 109 osób w szkole A i 158 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.