Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 IM. JANA PAWŁA II W ZŁOTOWIE i TECHNIKUM NR 1 IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W ZŁOTOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Złotów | Zdawalność: 64,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 21 | 33,4% Me: 27% · σ: 18,0% · Mo: 15% | 1468 | 4 | 9 | 23,9% Me: 17% · σ: 15,9% · Mo: 17% | 2355 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 81 | 80,4% Me: 88% · σ: 18,8% · Mo: 95% | 1396 | 3 | 74 | 62,5% Me: 69% · σ: 25,3% · Mo: 85% | 3311 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 58 | 69,0% Me: 75% · σ: 23,9% · Mo: 95% | 1454 | 3 | 49 | 50,6% Me: 50% · σ: 23,5% · Mo: 37% | 3289 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 81 | 79,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1705 | 4 | 73 | 66,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3350 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 83 | 52,6% Me: 52% · σ: 13,8% · Mo: 43% | 2370 | 3 | 75 | 49,5% Me: 50% · σ: 13,8% · Mo: 50% | 2768 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 9 | 23,6% Me: 26% · σ: 20,5% · Mo: 0% | 1776 | 3 | 6 | 5,3% Me: 3% · σ: 5,2% · Mo: 3% | 2234 | 4 |
| język polski ustny (M) | 83 | 67,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1945 | 3 | 74 | 61,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2760 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 83 | 54,0% Me: 54% · σ: 19,8% · Mo: 50% | 1765 | 2 | 75 | 35,9% Me: 34% · σ: 16,2% · Mo: 24% | 3550 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 18,7% Me: 22% · σ: 16,5% · Mo: 0% | 1445 | 2 | 8 | 2% Me: 0% · σ: 2,8% · Mo: 0% | 2373 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 IM. JANA PAWŁA II W ZŁOTOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (90,4% vs 64,9%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 IM. JANA PAWŁA II W ZŁOTOWIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W ZŁOTOWIE w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 IM. JANA PAWŁA II W ZŁOTOWIE | TECHNIKUM NR 1 IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W ZŁOTOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 69,0% | 50,6% | 18,3 pkt proc. |
| język polski | 23,6% | 5,3% | 18,2 pkt proc. |
| matematyka | 54,0% | 35,9% | 18,2 pkt proc. |
| język angielski | 80,4% | 62,5% | 18,0 pkt proc. |
| matematyka | 18,7% | 2% | 16,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 25,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 58 osób w szkole A i 49 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.