Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM.MAŁEGO KSIĘCIA i I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Tarnobrzeg | Zdawalność: 100%
📍 Tarnobrzeg | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 56% Me: 54% · σ: 14,8% · Mo: 50% | 291 | 2 | 28 | 64,7% Me: 68% · σ: 16,1% · Mo: 70% | 128 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 59,8% Me: 65% · σ: 19,0% · Mo: -% | 60 | 1 | 7 | 49,1% Me: 44% · σ: 13,9% · Mo: 34% | 137 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 33 | 94,7% Me: 97% · σ: 5,9% · Mo: 98% | 168 | 2 | 61 | 94,9% Me: 95% · σ: 3,4% · Mo: 95% | 156 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 25 | 84,2% Me: 88% · σ: 13,4% · Mo: 88% | 281 | 2 | 57 | 88,1% Me: 92% · σ: 10,4% · Mo: 85% | 129 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 33 | 94,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 180 | 2 | 61 | 97,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 76 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 33 | 71,0% Me: 70% · σ: 10,7% · Mo: 62% | 338 | 2 | 62 | 76,7% Me: 77% · σ: 11,3% · Mo: 72% | 83 | 1 |
| język polski ustny (M) | 33 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 69 | 1 | 62 | 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 95 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 33 | 78,3% Me: 82% · σ: 18,1% · Mo: 70% | 332 | 2 | 62 | 89,9% Me: 94% · σ: 12,9% · Mo: 94% | 51 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 15 | 64% Me: 72% · σ: 17,1% · Mo: 74% | 85 | 2 | 43 | 73,0% Me: 76% · σ: 18,0% · Mo: 68% | 23 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM.MAŁEGO KSIĘCIA wypada lepiej w 2, a I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO w 7.
| Przedmiot | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM.MAŁEGO KSIĘCIA | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 78,3% | 89,9% | 11,6 pkt proc. |
| informatyka | 59,8% | 49,1% | 10,6 pkt proc. |
| matematyka | 64% | 73,0% | 9,0 pkt proc. |
| biologia | 56% | 64,7% | 8,7 pkt proc. |
| język polski | 71,0% | 76,7% | 5,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 11,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 62 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.