Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Tarnobrzeg | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 28 | 64,7% Me: 68% · σ: 16,1% · Mo: 70% | 128 | 1 | 37 | 39,9% Me: 37% · σ: 19,2% · Mo: 30% | 830 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 29 | 61,9% Me: 60% · σ: 18,1% · Mo: 30% | 100 | 1 | 31 | 24,3% Me: 18% · σ: 20,9% · Mo: 17% | 914 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 70,8% Me: 73% · σ: 11,5% · Mo: 78% | 45 | 1 | 14 | 35,1% Me: 35,5% · σ: 17,4% · Mo: -% | 500 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 74% Me: 79% · σ: 15,1% · Mo: -% | 67 | 1 | 25 | 46,2% Me: 43% · σ: 16,9% · Mo: 33% | 745 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 6 | 81,2% Me: 82,5% · σ: 18,9% · Mo: 100% | 18 | 1 | 11 | 46,9% Me: 48% · σ: 15,0% · Mo: -% | 628 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 61 | 94,9% Me: 95% · σ: 3,4% · Mo: 95% | 156 | 1 | 130 | 87,6% Me: 93% · σ: 14,1% · Mo: 97% | 739 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 57 | 88,1% Me: 92% · σ: 10,4% · Mo: 85% | 129 | 1 | 118 | 75,2% Me: 83% · σ: 20,8% · Mo: 90% | 856 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 61 | 97,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 76 | 1 | 130 | 88,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 667 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 62 | 76,7% Me: 77% · σ: 11,3% · Mo: 72% | 83 | 1 | 131 | 70,7% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 68% | 367 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 15 | 81,5% Me: 77% · σ: 13,8% · Mo: 71% | 17 | 1 | 47 | 66,9% Me: 74% · σ: 22,6% · Mo: 74% | 187 | 1 |
| język polski ustny (M) | 62 | 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 95 | 3 | 131 | 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1499 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 62 | 89,9% Me: 94% · σ: 12,9% · Mo: 94% | 51 | 1 | 131 | 69,1% Me: 68% · σ: 18,8% · Mo: 44% | 767 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 43 | 73,0% Me: 76% · σ: 18,0% · Mo: 68% | 23 | 1 | 38 | 40,1% Me: 44% · σ: 23,3% · Mo: 44% | 625 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 8 | 84% Me: 84% · σ: 12,0% · Mo: 82% | 8 | 1 | 5 | 54% Me: 50% · σ: 10,0% · Mo: 48% | 313 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,2%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO wypada lepiej w 14, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 0.
| Przedmiot | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 61,9% | 24,3% | 37,6 pkt proc. |
| fizyka | 70,8% | 35,1% | 35,6 pkt proc. |
| historia | 81,2% | 46,9% | 34,3 pkt proc. |
| matematyka | 73,0% | 40,1% | 33,0 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 84% | 54% | 30 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 29 osób w szkole A i 31 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.