Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO czy TECHNIKUM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 78066)

I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO

📍 Tarnobrzeg | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 80334)

TECHNIKUM

📍 Tarnobrzeg | Zdawalność: 86,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 13 70,8% 🏆 Me: 73% · σ: 11,5% · Mo: 78% 45 1 17 25,5% Me: 13% · σ: 22,2% · Mo: 5% 652 3
geografia poziom rozszerzony (M) 6 74% 🏆 Me: 79% · σ: 15,1% · Mo: -% 67 1 18 31,3% Me: 27% · σ: 15,2% · Mo: 27% 1640 6
informatyka poziom rozszerzony (M) 7 49,1% 🏆 Me: 44% · σ: 13,9% · Mo: 34% 137 2 14 25% Me: 24% · σ: 7,0% · Mo: 22% 456 5
język angielski poziom podstawowy (M) 61 94,9% 🏆 Me: 95% · σ: 3,4% · Mo: 95% 156 1 102 78,4% Me: 87% · σ: 19,3% · Mo: 90% 1580 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 57 88,1% 🏆 Me: 92% · σ: 10,4% · Mo: 85% 129 1 94 61,5% Me: 67,5% · σ: 27,8% · Mo: 78% 2204 5
język angielski ustny (M) 61 97,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 76 1 102 82,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1334 6
język polski poziom podstawowy (M) 62 76,7% 🏆 Me: 77% · σ: 11,3% · Mo: 72% 83 1 103 47,3% Me: 48% · σ: 18,4% · Mo: 45% 3068 10
język polski ustny (M) 62 89,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 95 3 103 85,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 271 5
matematyka poziom podstawowy (M) 62 89,9% 🏆 Me: 94% · σ: 12,9% · Mo: 94% 51 1 103 60,1% Me: 62% · σ: 24,2% · Mo: 52% 1279 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 43 73,0% 🏆 Me: 76% · σ: 18,0% · Mo: 68% 23 1 63 22,5% Me: 16% · σ: 22,5% · Mo: 2% 1256 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 86,4%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM w 0.

Największe różnice

Przedmiot I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO TECHNIKUM Różnica
matematyka 73,0% 22,5% 50,5 pkt proc.
fizyka 70,8% 25,5% 45,2 pkt proc.
geografia 74% 31,3% 42,7 pkt proc.
matematyka 89,9% 60,1% 29,9 pkt proc.
język polski 76,7% 47,3% 29,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 50,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 63 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.