Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE vs PUBLICZNE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 7713)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 81711)

PUBLICZNE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 52 77,5% 🏆 Me: 80% · σ: 12,1% · Mo: 88% 11 1 42 60,7% Me: 62% · σ: 14,7% · Mo: 50% 188 14
chemia poziom rozszerzony (M) 52 68,7% 🏆 Me: 72% · σ: 17,8% · Mo: 72% 45 3 43 53,5% Me: 50% · σ: 21,3% · Mo: 37% 214 13
fizyka poziom rozszerzony (M) 31 71,9% 🏆 Me: 72% · σ: 15,0% · Mo: 57% 39 2 18 50,3% Me: 48% · σ: 20,7% · Mo: 17% 272 17
geografia poziom rozszerzony (M) 23 79% 🏆 Me: 77% · σ: 10,9% · Mo: 75% 30 1 13 55,6% Me: 55% · σ: 15,1% · Mo: 47% 417 27
historia poziom rozszerzony (M) 34 86,2% 🏆 Me: 87,5% · σ: 9,1% · Mo: 87% 4 1 29 65% Me: 65% · σ: 22,8% · Mo: 63% 159 14
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 68 82,1% Me: 83% · σ: 7,2% · Mo: 90% 117 14 15 83% 🏆 Me: 87% · σ: 8,9% · Mo: 90% 84 8
język angielski poziom podstawowy (M) 195 96,0% 🏆 Me: 97% · σ: 4,2% · Mo: 98% 73 5 184 95,1% Me: 97% · σ: 4,9% · Mo: 97% 144 16
język angielski poziom rozszerzony (M) 92 89,9% 🏆 Me: 93% · σ: 10,5% · Mo: 93% 84 7 164 88,3% Me: 92% · σ: 11,0% · Mo: 97% 125 12
język angielski ustny (M) 195 94% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 227 12 184 93,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 275 16
język polski poziom podstawowy (M) 204 82,4% 🏆 Me: 85% · σ: 11,9% · Mo: 92% 11 1 184 79,1% Me: 80% · σ: 11,0% · Mo: 87% 39 2
język polski poziom rozszerzony (M) 53 61,0% Me: 60% · σ: 21,8% · Mo: 34% 314 18 50 63,7% 🏆 Me: 66% · σ: 15,7% · Mo: 69% 244 15
język polski ustny (M) 204 93,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 41 3 184 72,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1340 46
matematyka poziom podstawowy (M) 204 89,5% 🏆 Me: 94% · σ: 11,9% · Mo: 100% 61 6 184 82,7% Me: 87% · σ: 14,3% · Mo: 100% 187 19
matematyka poziom rozszerzony (M) 141 70,6% 🏆 Me: 74% · σ: 18,9% · Mo: 66% 35 3 102 55,1% Me: 58% · σ: 22,9% · Mo: 58% 216 21
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 20 81,3% 🏆 Me: 85% · σ: 12,4% · Mo: 88% 16 3 23 74,4% Me: 76% · σ: 11,3% · Mo: 76% 57 10

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE wypada lepiej w 13, a PUBLICZNE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE PUBLICZNE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE Różnica
geografia 79% 55,6% 23,4 pkt proc.
fizyka 71,9% 50,3% 21,7 pkt proc.
historia 86,2% 65% 21,2 pkt proc.
język polski 93,0% 72,9% 20,2 pkt proc.
biologia 77,5% 60,7% 16,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 23 osób w szkole A i 13 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.