Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE vs V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 7713)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 4735)

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 52 77,5% 🏆 Me: 80% · σ: 12,1% · Mo: 88% 11 1 83 75,9% Me: 78% · σ: 13,0% · Mo: 77% 20 2
chemia poziom rozszerzony (M) 52 68,7% Me: 72% · σ: 17,8% · Mo: 72% 45 3 90 69,8% 🏆 Me: 75% · σ: 20,0% · Mo: 87% 37 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 31 71,9% Me: 72% · σ: 15,0% · Mo: 57% 39 2 42 76,8% 🏆 Me: 80% · σ: 19,7% · Mo: 100% 13 1
geografia poziom rozszerzony (M) 23 79% 🏆 Me: 77% · σ: 10,9% · Mo: 75% 30 1 9 78% Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 77% 33 2
historia poziom rozszerzony (M) 34 86,2% 🏆 Me: 87,5% · σ: 9,1% · Mo: 87% 4 1 52 80,4% Me: 88% · σ: 20,1% · Mo: 100% 24 4
informatyka poziom rozszerzony (M) 6 84,7% 🏆 Me: 83% · σ: 8,6% · Mo: 78% 1 1 37 79,2% Me: 78% · σ: 19,7% · Mo: 100% 4 2
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 68 82,1% Me: 83% · σ: 7,2% · Mo: 90% 117 14 31 87,7% 🏆 Me: 90% · σ: 8,7% · Mo: 92% 18 1
język angielski poziom podstawowy (M) 195 96,0% Me: 97% · σ: 4,2% · Mo: 98% 73 5 247 96,8% 🏆 Me: 98% · σ: 4,3% · Mo: 98% 38 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 92 89,9% Me: 93% · σ: 10,5% · Mo: 93% 84 7 163 92,9% 🏆 Me: 95% · σ: 6,9% · Mo: 97% 22 1
język angielski ustny (M) 195 94% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 227 12 247 98,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 26 4
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 5 88,2% Me: 88% · σ: 6,1% · Mo: 95% 9 3 9 92,3% 🏆 Me: 93% · σ: 4,0% · Mo: 95% 2 1
język polski poziom podstawowy (M) 204 82,4% 🏆 Me: 85% · σ: 11,9% · Mo: 92% 11 1 252 79,0% Me: 82% · σ: 11,4% · Mo: 82% 40 3
język polski poziom rozszerzony (M) 53 61,0% Me: 60% · σ: 21,8% · Mo: 34% 314 18 43 70,5% 🏆 Me: 71% · σ: 25,3% · Mo: 100% 118 8
język polski ustny (M) 204 93,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 41 3 252 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 437 16
matematyka poziom podstawowy (M) 204 89,5% Me: 94% · σ: 11,9% · Mo: 100% 61 6 252 93,8% 🏆 Me: 98% · σ: 8,4% · Mo: 100% 14 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 141 70,6% Me: 74% · σ: 18,9% · Mo: 66% 35 3 191 75,8% 🏆 Me: 78% · σ: 19,6% · Mo: 100% 10 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 20 81,3% Me: 85% · σ: 12,4% · Mo: 88% 16 3 21 83,3% 🏆 Me: 88% · σ: 13,1% · Mo: 88% 9 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE wypada lepiej w 6, a V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE w 11.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE Różnica
język polski 93,0% 82,8% 10,2 pkt proc.
język polski 61,0% 70,5% 9,5 pkt proc.
historia 86,2% 80,4% 5,9 pkt proc.
język angielski 82,1% 87,7% 5,6 pkt proc.
informatyka 84,7% 79,2% 5,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 204 osób w szkole A i 252 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.