Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE vs X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 52 | 77,5% Me: 80% · σ: 12,1% · Mo: 88% | 11 | 1 | 77 | 62,4% Me: 62% · σ: 15,6% · Mo: 62% | 159 | 11 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 52 | 68,7% Me: 72% · σ: 17,8% · Mo: 72% | 45 | 3 | 41 | 51,0% Me: 55% · σ: 25,3% · Mo: 58% | 249 | 15 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 71,9% Me: 72% · σ: 15,0% · Mo: 57% | 39 | 2 | 31 | 57,5% Me: 55% · σ: 20,8% · Mo: 50% | 168 | 14 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 79% Me: 77% · σ: 10,9% · Mo: 75% | 30 | 1 | 24 | 77,3% Me: 80% · σ: 15,3% · Mo: 92% | 39 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 34 | 86,2% Me: 87,5% · σ: 9,1% · Mo: 87% | 4 | 1 | 7 | 81,1% Me: 83% · σ: 8,3% · Mo: 83% | 19 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 84,7% Me: 83% · σ: 8,6% · Mo: 78% | 1 | 1 | 6 | 50% Me: 47% · σ: 13,3% · Mo: 36% | 129 | 9 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 68 | 82,1% Me: 83% · σ: 7,2% · Mo: 90% | 117 | 14 | 11 | 82,2% Me: 85% · σ: 13,8% · Mo: 78% | 112 | 13 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 195 | 96,0% Me: 97% · σ: 4,2% · Mo: 98% | 73 | 5 | 203 | 95,8% Me: 97% · σ: 4,2% · Mo: 97% | 90 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 92 | 89,9% Me: 93% · σ: 10,5% · Mo: 93% | 84 | 7 | 179 | 90,6% Me: 93% · σ: 8,6% · Mo: 95% | 68 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 195 | 94% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 227 | 12 | 203 | 94,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 170 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 204 | 82,4% Me: 85% · σ: 11,9% · Mo: 92% | 11 | 1 | 204 | 75,5% Me: 77% · σ: 12,2% · Mo: 75% | 116 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 53 | 61,0% Me: 60% · σ: 21,8% · Mo: 34% | 314 | 18 | 71 | 61,4% Me: 66% · σ: 23,2% · Mo: 49% | 296 | 17 |
| język polski ustny (M) | 204 | 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 41 | 3 | 204 | 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 301 | 13 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 204 | 89,5% Me: 94% · σ: 11,9% · Mo: 100% | 61 | 6 | 204 | 87,8% Me: 92% · σ: 12,0% · Mo: 98% | 80 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 141 | 70,6% Me: 74% · σ: 18,9% · Mo: 66% | 35 | 3 | 118 | 58,8% Me: 60% · σ: 20,7% · Mo: 52% | 155 | 18 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 20 | 81,3% Me: 85% · σ: 12,4% · Mo: 88% | 16 | 3 | 12 | 76,2% Me: 77% · σ: 10,2% · Mo: 70% | 45 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE wypada lepiej w 12, a X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE w 4.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 84,7% | 50% | 34,7 pkt proc. |
| chemia | 68,7% | 51,0% | 17,6 pkt proc. |
| biologia | 77,5% | 62,4% | 15,1 pkt proc. |
| fizyka | 71,9% | 57,5% | 14,5 pkt proc. |
| matematyka | 70,6% | 58,8% | 11,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 6 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.