Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SOKRATES? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Toruń | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 196 | 97,1% Me: 98% · σ: 3,1% · Mo: 98% | 28 | 1 | 5 | 95,8% Me: 98% · σ: 3,9% · Mo: 98% | 86 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 183 | 92,0% Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 98% | 38 | 2 | 5 | 88,2% Me: 93% · σ: 7,4% · Mo: 93% | 128 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 196 | 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 220 | 4 | 5 | 100% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 197 | 74,1% Me: 73% · σ: 10,8% · Mo: 77% | 166 | 3 | 5 | 60% Me: 58% · σ: 8,6% · Mo: 52% | 1379 | 11 |
| język polski ustny (M) | 197 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 322 | 2 | 5 | 67,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1969 | 16 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 197 | 87,1% Me: 90% · σ: 12,1% · Mo: 100% | 92 | 2 | 5 | 53,2% Me: 52% · σ: 13,6% · Mo: -% | 1838 | 16 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU wypada lepiej w 5, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SOKRATES w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SOKRATES | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 87,1% | 53,2% | 33,9 pkt proc. |
| język polski | 85,0% | 67,6% | 17,4 pkt proc. |
| język polski | 74,1% | 60% | 14,1 pkt proc. |
| język angielski | 94,1% | 100% | 5,9 pkt proc. |
| język angielski | 92,0% | 88,2% | 3,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 197 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.