Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU i X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. STEFANA BANACHA W TORUNIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Toruń | Zdawalność: 100%
📍 Toruń | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 41 | 69,4% Me: 70% · σ: 13,3% · Mo: 70% | 61 | 2 | 93 | 60,3% Me: 63% · σ: 14,7% · Mo: 52% | 199 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 30 | 58,1% Me: 62% · σ: 20,1% · Mo: 38% | 142 | 3 | 69 | 52,6% Me: 55% · σ: 21,2% · Mo: 47% | 225 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 27 | 74,1% Me: 82% · σ: 23,4% · Mo: 82% | 26 | 1 | 30 | 57,4% Me: 60% · σ: 23,5% · Mo: 78% | 170 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 59 | 69,5% Me: 70% · σ: 15,0% · Mo: 83% | 125 | 2 | 67 | 64,3% Me: 65% · σ: 17,1% · Mo: 78% | 208 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 18 | 68,3% Me: 73% · σ: 21,1% · Mo: 73% | 115 | 4 | 17 | 71,6% Me: 72% · σ: 12,1% · Mo: 83% | 78 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 8 | 86,9% Me: 86% · σ: 3,9% · Mo: 85% | 25 | 2 | 128 | 74,9% Me: 78% · σ: 14,0% · Mo: 80% | 270 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 196 | 97,1% Me: 98% · σ: 3,1% · Mo: 98% | 28 | 1 | 286 | 93,2% Me: 95% · σ: 8,1% · Mo: 97% | 262 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 183 | 92,0% Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 98% | 38 | 2 | 130 | 80,6% Me: 83% · σ: 14,9% · Mo: 97% | 462 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 196 | 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 220 | 4 | 286 | 90,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 464 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 197 | 74,1% Me: 73% · σ: 10,8% · Mo: 77% | 166 | 3 | 287 | 74,2% Me: 75% · σ: 12,5% · Mo: 63% | 162 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 68 | 69,5% Me: 71% · σ: 16,2% · Mo: 74% | 137 | 2 | 49 | 53,2% Me: 57% · σ: 27,5% · Mo: 0% | 561 | 4 |
| język polski ustny (M) | 197 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 322 | 2 | 287 | 75,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1062 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 197 | 87,1% Me: 90% · σ: 12,1% · Mo: 100% | 92 | 2 | 287 | 83,0% Me: 88% · σ: 14,9% · Mo: 98% | 172 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 75 | 70,6% Me: 76% · σ: 20,5% · Mo: 88% | 36 | 1 | 138 | 58,3% Me: 60% · σ: 19,6% · Mo: 60% | 166 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 19 | 78,5% Me: 76% · σ: 10,9% · Mo: 74% | 33 | 2 | 12 | 66,3% Me: 71% · σ: 19,1% · Mo: 90% | 134 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU wypada lepiej w 13, a X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. STEFANA BANACHA W TORUNIU w 1, przy 1 remisach.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. STEFANA BANACHA W TORUNIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 74,1% | 57,4% | 16,7 pkt proc. |
| język polski | 69,5% | 53,2% | 16,3 pkt proc. |
| matematyka | 70,6% | 58,3% | 12,2 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 78,5% | 66,3% | 12,2 pkt proc. |
| język angielski | 86,9% | 74,9% | 11,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 30 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.