Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W SANDOMIERZU czy PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W SANDOMIERZU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Sandomierz | Zdawalność: 94,9%
📍 Sandomierz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 26 | 44% Me: 44% · σ: 19,4% · Mo: 17% | 694 | 4 | 9 | 76,8% Me: 78% · σ: 19,4% · Mo: 98% | 15 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 116 | 75,5% Me: 85% · σ: 22,7% · Mo: 97% | 1888 | 3 | 31 | 72,5% Me: 72% · σ: 12,6% · Mo: 72% | 2224 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 87 | 65,6% Me: 68% · σ: 23,2% · Mo: 85% | 1793 | 4 | 14 | 71,1% Me: 74% · σ: 17,1% · Mo: 73% | 1222 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 116 | 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1302 | 3 | 31 | 52,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4268 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 117 | 56,3% Me: 58% · σ: 17,1% · Mo: 58% | 1880 | 3 | 31 | 48,0% Me: 50% · σ: 20,5% · Mo: 18% | 2984 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 34 | 55,4% Me: 57% · σ: 19,4% · Mo: 57% | 476 | 3 | 10 | 71,7% Me: 70% · σ: 13,1% · Mo: 71% | 100 | 1 |
| język polski ustny (M) | 117 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1611 | 2 | 31 | 57,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3268 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 117 | 66,2% Me: 68% · σ: 23,3% · Mo: 100% | 936 | 4 | 31 | 77,2% Me: 78% · σ: 13,7% · Mo: 58% | 373 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W SANDOMIERZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 94,9%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W SANDOMIERZU wypada lepiej w 4, a PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W SANDOMIERZU w 4.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W SANDOMIERZU | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W SANDOMIERZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 44% | 76,8% | 32,8 pkt proc. |
| język angielski | 82,6% | 52,0% | 30,5 pkt proc. |
| język polski | 55,4% | 71,7% | 16,3 pkt proc. |
| język polski | 70,6% | 57,2% | 13,4 pkt proc. |
| matematyka | 66,2% | 77,2% | 11,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 32,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.