Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COLLEGIUM GOSTOMIANUM W SANDOMIERZU i PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W SANDOMIERZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Sandomierz | Zdawalność: 99,4%
📍 Sandomierz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 55 | 56,8% Me: 57% · σ: 19,5% · Mo: 38% | 274 | 3 | 9 | 76,8% Me: 78% · σ: 19,4% · Mo: 98% | 15 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 170 | 85,4% Me: 92,5% · σ: 15,8% · Mo: 97% | 918 | 2 | 31 | 72,5% Me: 72% · σ: 12,6% · Mo: 72% | 2224 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 109 | 71,1% Me: 77% · σ: 21,6% · Mo: 92% | 1226 | 2 | 14 | 71,1% Me: 74% · σ: 17,1% · Mo: 73% | 1222 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 170 | 91,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 442 | 1 | 31 | 52,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4268 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 170 | 66,4% Me: 67,5% · σ: 14,6% · Mo: 72% | 718 | 1 | 31 | 48,0% Me: 50% · σ: 20,5% · Mo: 18% | 2984 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 46 | 62,4% Me: 64,5% · σ: 15,8% · Mo: 54% | 273 | 2 | 10 | 71,7% Me: 70% · σ: 13,1% · Mo: 71% | 100 | 1 |
| język polski ustny (M) | 170 | 79,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 676 | 1 | 31 | 57,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3268 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 170 | 76,8% Me: 80% · σ: 17,9% · Mo: 100% | 383 | 3 | 31 | 77,2% Me: 78% · σ: 13,7% · Mo: 58% | 373 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W SANDOMIERZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COLLEGIUM GOSTOMIANUM W SANDOMIERZU wypada lepiej w 4, a PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W SANDOMIERZU w 3, przy 1 remisach.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COLLEGIUM GOSTOMIANUM W SANDOMIERZU | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W SANDOMIERZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 91,0% | 52,0% | 38,9 pkt proc. |
| język polski | 79,8% | 57,2% | 22,5 pkt proc. |
| biologia | 56,8% | 76,8% | 20,0 pkt proc. |
| język polski | 66,4% | 48,0% | 18,4 pkt proc. |
| język angielski | 85,4% | 72,5% | 12,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 170 osób w szkole A i 31 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.