Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. KATARZYNY KOBRO W ZDUŃSKIEJ WOLI i TECHNIKUM NR 3 W ZDUŃSKIEJ WOLI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Zduńska Wola | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 26 | 89,7% Me: 94% · σ: 13,5% · Mo: 98% | 552 | 1 | 25 | 47,5% Me: 33% · σ: 30,5% · Mo: 27% | 4248 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 23 | 83,6% Me: 92% · σ: 18,4% · Mo: 80% | 303 | 1 | 9 | 66,8% Me: 73% · σ: 25,5% · Mo: 93% | 1660 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 26 | 88,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 686 | 1 | 25 | 60,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3867 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 26 | 67,2% Me: 67,5% · σ: 13,7% · Mo: 57% | 647 | 1 | 24 | 39,2% Me: 44% · σ: 20,0% · Mo: 48% | 3863 | 8 |
| język polski ustny (M) | 26 | 79,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 710 | 1 | 25 | 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2133 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 26 | 61,1% Me: 63% · σ: 19,5% · Mo: 64% | 1217 | 2 | 25 | 31,8% Me: 26% · σ: 18,0% · Mo: 20% | 3808 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. KATARZYNY KOBRO W ZDUŃSKIEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 45,8%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. KATARZYNY KOBRO W ZDUŃSKIEJ WOLI wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 3 W ZDUŃSKIEJ WOLI w 0.
| Przedmiot | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. KATARZYNY KOBRO W ZDUŃSKIEJ WOLI | TECHNIKUM NR 3 W ZDUŃSKIEJ WOLI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 89,7% | 47,5% | 42,1 pkt proc. |
| matematyka | 61,1% | 31,8% | 29,2 pkt proc. |
| język angielski | 88,3% | 60,3% | 28,0 pkt proc. |
| język polski | 67,2% | 39,2% | 28,0 pkt proc. |
| język angielski | 83,6% | 66,8% | 16,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 54,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 42,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 25 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.