Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. KATARZYNY KOBRO W ZDUŃSKIEJ WOLI vs TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zduńska Wola | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 26 | 89,7% Me: 94% · σ: 13,5% · Mo: 98% | 552 | 1 | 140 | 81,0% Me: 90% · σ: 19,4% · Mo: 93% | 1339 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 23 | 83,6% Me: 92% · σ: 18,4% · Mo: 80% | 303 | 1 | 124 | 65,0% Me: 75% · σ: 26,3% · Mo: 70% | 1853 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 26 | 88,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 686 | 1 | 139 | 81,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1399 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 26 | 67,2% Me: 67,5% · σ: 13,7% · Mo: 57% | 647 | 1 | 140 | 52,4% Me: 50% · σ: 18,7% · Mo: 42% | 2398 | 4 |
| język polski ustny (M) | 26 | 79,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 710 | 1 | 140 | 68,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1858 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 26 | 61,1% Me: 63% · σ: 19,5% · Mo: 64% | 1217 | 2 | 140 | 58,1% Me: 56% · σ: 24,1% · Mo: 36% | 1453 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. KATARZYNY KOBRO W ZDUŃSKIEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 87,8%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. KATARZYNY KOBRO W ZDUŃSKIEJ WOLI wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI w 0.
| Przedmiot | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. KATARZYNY KOBRO W ZDUŃSKIEJ WOLI | TECHNIKUM NR 2 W ZDUŃSKIEJ WOLI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 83,6% | 65,0% | 18,6 pkt proc. |
| język polski | 67,2% | 52,4% | 14,7 pkt proc. |
| język polski | 79,2% | 68,5% | 10,7 pkt proc. |
| język angielski | 89,7% | 81,0% | 8,7 pkt proc. |
| język angielski | 88,3% | 81,6% | 6,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 23 osób w szkole A i 124 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.