Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ czy TECHNIKUM NR 3 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 75380)

TECHNIKUM NR 2 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

📍 Dąbrowa Górnicza | Zdawalność: 92,0%

SZKOŁA B (RSPO: 42926)

TECHNIKUM NR 3 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

📍 Dąbrowa Górnicza | Zdawalność: 76,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 6 29,3% 🏆 Me: 30% · σ: 9,0% · Mo: -% 1284 5 10 15,6% Me: 14% · σ: 3,9% · Mo: 12% 2160 9
geografia poziom rozszerzony (M) 8 30,2% 🏆 Me: 24% · σ: 18,5% · Mo: 17% 1734 6 38 29,1% Me: 22% · σ: 18,7% · Mo: 22% 1820 7
język angielski poziom podstawowy (M) 198 82,0% 🏆 Me: 88% · σ: 18,0% · Mo: 97% 1241 6 104 72,3% Me: 82% · σ: 25,2% · Mo: 90% 2246 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 161 65,3% 🏆 Me: 68% · σ: 22,8% · Mo: 92% 1825 6 69 64,1% Me: 67% · σ: 20,9% · Mo: 48% 1938 7
język angielski ustny (M) 198 77,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1912 8 103 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2698 10
język polski poziom podstawowy (M) 199 52,7% 🏆 Me: 53% · σ: 13,1% · Mo: 57% 2359 5 104 42,7% Me: 42,5% · σ: 16,2% · Mo: 27% 3603 10
język polski poziom rozszerzony (M) 18 31,6% Me: 24,5% · σ: 28,4% · Mo: 0% 1476 6 12 33,9% 🏆 Me: 24,5% · σ: 30,8% · Mo: 0% 1375 5
język polski ustny (M) 199 55,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3394 11 104 53,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3662 12
matematyka poziom podstawowy (M) 199 58,8% 🏆 Me: 60% · σ: 20,5% · Mo: 62% 1381 4 104 47,0% Me: 48% · σ: 19,3% · Mo: 26% 2431 9
matematyka poziom rozszerzony (M) 132 10,3% Me: 4% · σ: 14,8% · Mo: 0% 1961 8 5 10,8% 🏆 Me: 8% · σ: 10,2% · Mo: -% 1932 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ ma wyższą zdawalność ogólną (92,0% vs 76,7%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 3 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ TECHNIKUM NR 3 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ Różnica
biologia 29,3% 15,6% 13,7 pkt proc.
matematyka 58,8% 47,0% 11,8 pkt proc.
język polski 52,7% 42,7% 10,0 pkt proc.
język angielski 82,0% 72,3% 9,7 pkt proc.
język angielski 77,5% 71,4% 6,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 10 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.