Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE W LUBLINIE i ZESPÓŁ SZKÓŁ ENERGETYCZNYCH IM.PROF.KAZIMIERZA DREWNOWSKIEGO TECHNIKUM ENERGETYCZNO-INFORMATYCZNE W LUBLINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Lublin | Zdawalność: 99,1%
📍 Lublin | Zdawalność: 95,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 46 | 37,8% Me: 37,5% · σ: 13,2% · Mo: 28% | 1167 | 21 | 9 | 27,2% Me: 25% · σ: 12,6% · Mo: 13% | 2020 | 32 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 52,2% Me: 43% · σ: 14,5% · Mo: 43% | 472 | 15 | 8 | 31,9% Me: 36% · σ: 11,6% · Mo: 18% | 1004 | 21 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 48,3% Me: 44% · σ: 25,2% · Mo: -% | 152 | 4 | 14 | 29,7% Me: 24% · σ: 24,9% · Mo: -% | 396 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 108 | 86,9% Me: 93% · σ: 16,0% · Mo: 97% | 803 | 20 | 92 | 77,8% Me: 88% · σ: 22,2% · Mo: 93% | 1645 | 26 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 101 | 75,5% Me: 82% · σ: 20,1% · Mo: 92% | 833 | 21 | 71 | 70,2% Me: 78% · σ: 23,4% · Mo: 87% | 1324 | 24 |
| język angielski ustny (M) | 108 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 910 | 17 | 92 | 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1899 | 30 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 109 | 56,0% Me: 55% · σ: 14,1% · Mo: 45% | 1916 | 26 | 92 | 58,9% Me: 57% · σ: 14,7% · Mo: 55% | 1522 | 19 |
| język polski ustny (M) | 109 | 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 451 | 13 | 92 | 60,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2852 | 47 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 109 | 69,1% Me: 70% · σ: 19,4% · Mo: 76% | 769 | 15 | 92 | 67,8% Me: 68% · σ: 20,4% · Mo: 66% | 845 | 17 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 46 | 31,9% Me: 30% · σ: 27,3% · Mo: 6% | 900 | 17 | 49 | 22% Me: 14% · σ: 20,5% · Mo: 24% | 1275 | 21 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE W LUBLINIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 95,7%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE W LUBLINIE wypada lepiej w 9, a ZESPÓŁ SZKÓŁ ENERGETYCZNYCH IM.PROF.KAZIMIERZA DREWNOWSKIEGO TECHNIKUM ENERGETYCZNO-INFORMATYCZNE W LUBLINIE w 1.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE W LUBLINIE | ZESPÓŁ SZKÓŁ ENERGETYCZNYCH IM.PROF.KAZIMIERZA DREWNOWSKIEGO TECHNIKUM ENERGETYCZNO-INFORMATYCZNE W LUBLINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 82,6% | 60,6% | 22,1 pkt proc. |
| historia | 52,2% | 31,9% | 20,3 pkt proc. |
| informatyka | 48,3% | 29,7% | 18,6 pkt proc. |
| geografia | 37,8% | 27,2% | 10,6 pkt proc. |
| matematyka | 31,9% | 22% | 9,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 109 osób w szkole A i 92 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.