Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM MECHANICZNO - ELEKTRYCZNE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM vs TECHNIKUM KSZTAŁTOWANIA ŚRODOWISKA W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PLACÓWEK OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH NR 3 IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Piotrków Trybunalski | Zdawalność: 88,2%
📍 Piotrków Trybunalski | Zdawalność: 83,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 21,9% Me: 16% · σ: 15,8% · Mo: 10% | 2527 | 8 | 11 | 16,1% Me: 15% · σ: 7,4% · Mo: 15% | 2878 | 10 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 171 | 74,0% Me: 85% · σ: 24,5% · Mo: 87% | 2050 | 7 | 46 | 70,2% Me: 70% · σ: 21,2% · Mo: 95% | 2472 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 141 | 58,7% Me: 62% · σ: 27,5% · Mo: 15% | 2498 | 11 | 25 | 59,4% Me: 60% · σ: 23,8% · Mo: 92% | 2424 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 170 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1475 | 7 | 46 | 67,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3198 | 12 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 171 | 56,9% Me: 58% · σ: 13,8% · Mo: 65% | 1798 | 9 | 47 | 46,2% Me: 47% · σ: 20,4% · Mo: 10% | 3210 | 15 |
| język polski ustny (M) | 170 | 56,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3343 | 12 | 47 | 53,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3636 | 13 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 171 | 59,3% Me: 58% · σ: 23,0% · Mo: 52% | 1338 | 6 | 47 | 47,6% Me: 45% · σ: 19,4% · Mo: 40% | 2374 | 11 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 57 | 26,5% Me: 28% · σ: 21,2% · Mo: 2% | 1101 | 4 | 24 | 9% Me: 0% · σ: 16,9% · Mo: 0% | 2035 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM MECHANICZNO - ELEKTRYCZNE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (88,2% vs 83,0%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM MECHANICZNO - ELEKTRYCZNE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM KSZTAŁTOWANIA ŚRODOWISKA W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PLACÓWEK OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH NR 3 IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM MECHANICZNO - ELEKTRYCZNE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM | TECHNIKUM KSZTAŁTOWANIA ŚRODOWISKA W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PLACÓWEK OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH NR 3 IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 26,5% | 9% | 17,5 pkt proc. |
| język angielski | 80,9% | 67,5% | 13,4 pkt proc. |
| matematyka | 59,3% | 47,6% | 11,8 pkt proc. |
| język polski | 56,9% | 46,2% | 10,7 pkt proc. |
| geografia | 21,9% | 16,1% | 5,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 57 osób w szkole A i 24 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.