Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM MECHANICZNO - ELEKTRYCZNE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM vs TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 5 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Piotrków Trybunalski | Zdawalność: 88,2%
📍 Piotrków Trybunalski | Zdawalność: 88,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 21,9% Me: 16% · σ: 15,8% · Mo: 10% | 2527 | 8 | 33 | 27% Me: 22% · σ: 15,4% · Mo: 18% | 2042 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 171 | 74,0% Me: 85% · σ: 24,5% · Mo: 87% | 2050 | 7 | 94 | 65,7% Me: 70% · σ: 24,4% · Mo: 90% | 2974 | 14 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 141 | 58,7% Me: 62% · σ: 27,5% · Mo: 15% | 2498 | 11 | 70 | 48,5% Me: 47% · σ: 24,0% · Mo: 38% | 3460 | 14 |
| język angielski ustny (M) | 170 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1475 | 7 | 94 | 70,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2846 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 171 | 56,9% Me: 58% · σ: 13,8% · Mo: 65% | 1798 | 9 | 94 | 54,3% Me: 55% · σ: 14,7% · Mo: 57% | 2130 | 11 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 41,5% Me: 44,5% · σ: 23,9% · Mo: 49% | 1051 | 7 | 8 | 46,4% Me: 52,5% · σ: 23,3% · Mo: 54% | 840 | 6 |
| język polski ustny (M) | 170 | 56,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3343 | 12 | 94 | 58,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3155 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 171 | 59,3% Me: 58% · σ: 23,0% · Mo: 52% | 1338 | 6 | 94 | 50,2% Me: 46% · σ: 18,3% · Mo: 44% | 2126 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 57 | 26,5% Me: 28% · σ: 21,2% · Mo: 2% | 1101 | 4 | 8 | 10% Me: 8% · σ: 6,7% · Mo: 8% | 1985 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 5 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (88,3% vs 88,2%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM MECHANICZNO - ELEKTRYCZNE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 5 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM MECHANICZNO - ELEKTRYCZNE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM | TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 5 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 26,5% | 10% | 16,5 pkt proc. |
| język angielski | 80,9% | 70,3% | 10,7 pkt proc. |
| język angielski | 58,7% | 48,5% | 10,2 pkt proc. |
| matematyka | 59,3% | 50,2% | 9,1 pkt proc. |
| język angielski | 74,0% | 65,7% | 8,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 57 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.