Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STEFANA ROWECKIEGO - GROTA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA B (RSPO: 71111)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STEFANA ROWECKIEGO - GROTA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

📍 Piotrków Trybunalski | Zdawalność: 94,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 48 27,9% 🏆 Me: 26% · σ: 12,9% · Mo: 18% 1352 5 56 26,1% Me: 21% · σ: 15,9% · Mo: 15% 1458 6
chemia poziom rozszerzony (M) 13 15,3% Me: 12% · σ: 12,9% · Mo: 2% 1112 6 22 27,1% 🏆 Me: 27,5% · σ: 13,7% · Mo: 12% 839 4
geografia poziom rozszerzony (M) 43 40,8% 🏆 Me: 37% · σ: 16,2% · Mo: 23% 995 4 47 25,0% Me: 22% · σ: 13,5% · Mo: 20% 2254 7
język angielski poziom podstawowy (M) 136 71,9% 🏆 Me: 80% · σ: 23,3% · Mo: 92% 2280 10 168 68,5% Me: 77% · σ: 24,0% · Mo: 83% 2653 13
język angielski poziom rozszerzony (M) 98 59,5% 🏆 Me: 60% · σ: 21,8% · Mo: 70% 2412 9 130 49,1% Me: 45% · σ: 24,9% · Mo: 37% 3411 13
język angielski ustny (M) 136 81,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1428 5 167 69,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2996 11
język polski poziom podstawowy (M) 136 66,4% 🏆 Me: 67,5% · σ: 12,5% · Mo: 68% 722 5 168 59,9% Me: 60% · σ: 13,9% · Mo: 62% 1389 6
język polski poziom rozszerzony (M) 35 33,5% Me: 34% · σ: 23,0% · Mo: 3% 1398 8 42 52,1% 🏆 Me: 55,5% · σ: 19,9% · Mo: 60% 602 3
język polski ustny (M) 136 69,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1781 4 167 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2106 5
matematyka poziom podstawowy (M) 136 50,3% Me: 50% · σ: 17,0% · Mo: 54% 2119 9 168 54,7% 🏆 Me: 52% · σ: 18,4% · Mo: 44% 1693 8
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 9 36% 🏆 Me: 40% · σ: 18,2% · Mo: 18% 635 1 5 32,8% Me: 24% · σ: 19,4% · Mo: -% 712 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STEFANA ROWECKIEGO - GROTA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (94,0% vs 90,4%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM wypada lepiej w 8, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STEFANA ROWECKIEGO - GROTA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM w 3.

Największe różnice

Przedmiot V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STEFANA ROWECKIEGO - GROTA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM Różnica
język polski 33,5% 52,1% 18,6 pkt proc.
geografia 40,8% 25,0% 15,8 pkt proc.
język angielski 81,2% 69,0% 12,2 pkt proc.
chemia 15,3% 27,1% 11,8 pkt proc.
język angielski 59,5% 49,1% 10,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia poziom rozszerzony (M), język angielski poziom dwujęzyczny (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 18,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 35 osób w szkole A i 42 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.