Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO - III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KATOLICKIEGO TOWARZYSTWA KULTURALNEGO W BIELSKU-BIAŁEJ. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 87613)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KATOLICKIEGO TOWARZYSTWA KULTURALNEGO W BIELSKU-BIAŁEJ

📍 Bielsko-Biała | Zdawalność: 98%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 31 57,0% 🏆 Me: 57% · σ: 19,0% · Mo: 37% 272 4 17 48,1% Me: 48% · σ: 19,7% · Mo: 67% 536 6
chemia poziom rozszerzony (M) 10 44,5% 🏆 Me: 37,5% · σ: 24,8% · Mo: -% 395 3 12 40,7% Me: 37,5% · σ: 15,8% · Mo: 33% 493 5
geografia poziom rozszerzony (M) 58 62,6% 🏆 Me: 65% · σ: 14,2% · Mo: 68% 236 6 19 56,6% Me: 63% · σ: 22,2% · Mo: 32% 385 8
informatyka poziom rozszerzony (M) 22 57,2% 🏆 Me: 54% · σ: 17,0% · Mo: 48% 74 3 5 40% Me: 30% · σ: 22,9% · Mo: -% 252 4
język angielski poziom podstawowy (M) 185 93,3% Me: 95% · σ: 7,0% · Mo: 95% 253 8 50 93,4% 🏆 Me: 95% · σ: 6,5% · Mo: 98% 247 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 145 85,0% Me: 88% · σ: 12,4% · Mo: 92% 247 5 44 85,2% 🏆 Me: 87,5% · σ: 12,2% · Mo: 93% 235 4
język angielski ustny (M) 185 95,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 139 3 50 93,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 248 7
język polski poziom podstawowy (M) 187 68,7% 🏆 Me: 68% · σ: 12,5% · Mo: 68% 519 5 50 64,7% Me: 67% · σ: 10,4% · Mo: 67% 882 16
język polski poziom rozszerzony (M) 43 68,8% 🏆 Me: 74% · σ: 22,2% · Mo: 80% 151 1 5 22,4% Me: 26% · σ: 11,6% · Mo: 26% 1817 17
język polski ustny (M) 187 89,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 104 5 50 85,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 311 8
matematyka poziom podstawowy (M) 187 80,6% 🏆 Me: 86% · σ: 16,6% · Mo: 94% 253 3 50 69,5% Me: 69% · σ: 19,7% · Mo: 66% 749 8
matematyka poziom rozszerzony (M) 110 52,7% 🏆 Me: 55% · σ: 19,9% · Mo: 56% 266 3 23 44,1% Me: 42% · σ: 25,1% · Mo: 10% 500 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 23 64,3% 🏆 Me: 72% · σ: 21,3% · Mo: 82% 154 1 8 63% Me: 66% · σ: 19,0% · Mo: 66% 171 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO - III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 98%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO - III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ wypada lepiej w 11, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KATOLICKIEGO TOWARZYSTWA KULTURALNEGO W BIELSKU-BIAŁEJ w 2.

Największe różnice

Przedmiot ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO - III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KATOLICKIEGO TOWARZYSTWA KULTURALNEGO W BIELSKU-BIAŁEJ Różnica
język polski 68,8% 22,4% 46,4 pkt proc.
informatyka 57,2% 40% 17,2 pkt proc.
matematyka 80,6% 69,5% 11,1 pkt proc.
biologia 57,0% 48,1% 8,9 pkt proc.
matematyka 52,7% 44,1% 8,6 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M), język angielski poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.