Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO - III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI STUDIUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI "MAGO" — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Bielsko-Biała | Zdawalność: 99,5%
📍 Bielsko-Biała | Zdawalność: 76,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 58 | 62,6% Me: 65% · σ: 14,2% · Mo: 68% | 236 | 6 | 33 | 29,3% Me: 27% · σ: 17,6% · Mo: 25% | 1810 | 20 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 32 | 64,3% Me: 66% · σ: 19,6% · Mo: 87% | 172 | 1 | 8 | 53,2% Me: 50% · σ: 22,2% · Mo: 33% | 445 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 185 | 93,3% Me: 95% · σ: 7,0% · Mo: 95% | 253 | 8 | 67 | 70,7% Me: 80% · σ: 25,3% · Mo: 92% | 2420 | 30 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 145 | 85,0% Me: 88% · σ: 12,4% · Mo: 92% | 247 | 5 | 49 | 55,2% Me: 57% · σ: 24,7% · Mo: 87% | 2865 | 29 |
| język angielski ustny (M) | 185 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 139 | 3 | 67 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2468 | 30 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 187 | 68,7% Me: 68% · σ: 12,5% · Mo: 68% | 519 | 5 | 67 | 46,6% Me: 47% · σ: 13,7% · Mo: 42% | 3171 | 32 |
| język polski ustny (M) | 187 | 89,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 104 | 5 | 67 | 57,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3205 | 36 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 187 | 80,6% Me: 86% · σ: 16,6% · Mo: 94% | 253 | 3 | 67 | 45,2% Me: 44% · σ: 20,2% · Mo: 46% | 2637 | 27 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 110 | 52,7% Me: 55% · σ: 19,9% · Mo: 56% | 266 | 3 | 8 | 9,2% Me: 2% · σ: 10,8% · Mo: 2% | 2023 | 21 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO - III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 76,1%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO - III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ wypada lepiej w 9, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI STUDIUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI "MAGO" w 0.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO - III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI STUDIUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI "MAGO" | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 52,7% | 9,2% | 43,4 pkt proc. |
| matematyka | 80,6% | 45,2% | 35,4 pkt proc. |
| geografia | 62,6% | 29,3% | 33,3 pkt proc. |
| język polski | 89,4% | 57,8% | 31,7 pkt proc. |
| język angielski | 85,0% | 55,2% | 29,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 23,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 110 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.