Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU i TECHNIKUM NR 4 W RACIBORZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 6,8% Me: 8% · σ: 1,9% · Mo: 8% | 868 | 3 | 6 | 17% Me: 15,5% · σ: 7,9% · Mo: -% | 745 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 23,9% Me: 13% · σ: 17,8% · Mo: 12% | 2347 | 4 | 6 | 13,5% Me: 12,5% · σ: 8,6% · Mo: 10% | 2947 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 70 | 64,9% Me: 66% · σ: 25,3% · Mo: 60% | 3047 | 10 | 136 | 75,8% Me: 84% · σ: 23,1% · Mo: 93% | 1861 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 43 | 51,2% Me: 52% · σ: 28,5% · Mo: 18% | 3250 | 8 | 93 | 60,5% Me: 65% · σ: 24,1% · Mo: 78% | 2307 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 70 | 72,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2597 | 9 | 135 | 80,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1496 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 72 | 55,9% Me: 55% · σ: 17,6% · Mo: 48% | 1927 | 7 | 137 | 56,5% Me: 58% · σ: 15,6% · Mo: 60% | 1862 | 6 |
| język polski ustny (M) | 72 | 61,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2732 | 8 | 137 | 53,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3700 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 72 | 59,9% Me: 59% · σ: 20,2% · Mo: 42% | 1299 | 3 | 137 | 55,8% Me: 56% · σ: 22,3% · Mo: 54% | 1612 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 21,4% Me: 10% · σ: 21,8% · Mo: 2% | 1312 | 3 | 66 | 12,2% Me: 4% · σ: 19,4% · Mo: 0% | 1852 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU ma wyższą zdawalność ogólną (90,3% vs 89,0%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 4 W RACIBORZU w 5.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU | TECHNIKUM NR 4 W RACIBORZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 64,9% | 75,8% | 10,9 pkt proc. |
| geografia | 23,9% | 13,5% | 10,4 pkt proc. |
| fizyka | 6,8% | 17% | 10,2 pkt proc. |
| język angielski | 51,2% | 60,5% | 9,4 pkt proc. |
| matematyka | 21,4% | 12,2% | 9,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 70 osób w szkole A i 136 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.