Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE IM. JANA KASPROWICZA W RACIBORZU vs TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Racibórz | Zdawalność: 97,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 45 | 41,4% Me: 37% · σ: 16,6% · Mo: 37% | 777 | 3 | 12 | 19,2% Me: 13% · σ: 10,8% · Mo: 13% | 1890 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 23 | 25,6% Me: 23% · σ: 19,5% · Mo: 5% | 875 | 2 | 7 | 19,7% Me: 15% · σ: 15,3% · Mo: 3% | 1024 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 45 | 49,7% Me: 48% · σ: 16,2% · Mo: 38% | 615 | 1 | 18 | 23,9% Me: 13% · σ: 17,8% · Mo: 12% | 2347 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 130 | 84,7% Me: 92% · σ: 16,9% · Mo: 98% | 974 | 2 | 70 | 64,9% Me: 66% · σ: 25,3% · Mo: 60% | 3047 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 92 | 73,4% Me: 77% · σ: 18,5% · Mo: 90% | 1017 | 2 | 43 | 51,2% Me: 52% · σ: 28,5% · Mo: 18% | 3250 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 130 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1063 | 3 | 70 | 72,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2597 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 137 | 67,7% Me: 67% · σ: 13,2% · Mo: 58% | 601 | 2 | 72 | 55,9% Me: 55% · σ: 17,6% · Mo: 48% | 1927 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 26 | 42,3% Me: 41,5% · σ: 23,5% · Mo: 0% | 1012 | 2 | 7 | 32,6% Me: 34% · σ: 30,4% · Mo: 0% | 1437 | 3 |
| język polski ustny (M) | 137 | 71,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1446 | 4 | 72 | 61,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2732 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 137 | 71,4% Me: 76% · σ: 19,6% · Mo: 90% | 651 | 2 | 72 | 59,9% Me: 59% · σ: 20,2% · Mo: 42% | 1299 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 52 | 32,5% Me: 32% · σ: 17,2% · Mo: 18% | 887 | 2 | 14 | 21,4% Me: 10% · σ: 21,8% · Mo: 2% | 1312 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE IM. JANA KASPROWICZA W RACIBORZU ma wyższą zdawalność ogólną (97,8% vs 90,3%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE IM. JANA KASPROWICZA W RACIBORZU wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE IM. JANA KASPROWICZA W RACIBORZU | TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 49,7% | 23,9% | 25,7 pkt proc. |
| biologia | 41,4% | 19,2% | 22,2 pkt proc. |
| język angielski | 73,4% | 51,2% | 22,2 pkt proc. |
| język angielski | 84,7% | 64,9% | 19,8 pkt proc. |
| język angielski | 84,8% | 72,3% | 12,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 45 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.