Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 W RACIBORZU vs TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 74545)

TECHNIKUM NR 4 W RACIBORZU

📍 Racibórz | Zdawalność: 89,0%

SZKOŁA B (RSPO: 74556)

TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU

📍 Racibórz | Zdawalność: 90,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 6 17% 🏆 Me: 15,5% · σ: 7,9% · Mo: -% 745 2 5 6,8% Me: 8% · σ: 1,9% · Mo: 8% 868 3
geografia poziom rozszerzony (M) 6 13,5% Me: 12,5% · σ: 8,6% · Mo: 10% 2947 6 18 23,9% 🏆 Me: 13% · σ: 17,8% · Mo: 12% 2347 4
język angielski poziom podstawowy (M) 136 75,8% 🏆 Me: 84% · σ: 23,1% · Mo: 93% 1861 5 70 64,9% Me: 66% · σ: 25,3% · Mo: 60% 3047 10
język angielski poziom rozszerzony (M) 93 60,5% 🏆 Me: 65% · σ: 24,1% · Mo: 78% 2307 5 43 51,2% Me: 52% · σ: 28,5% · Mo: 18% 3250 8
język angielski ustny (M) 135 80,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1496 5 70 72,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2597 9
język polski poziom podstawowy (M) 137 56,5% 🏆 Me: 58% · σ: 15,6% · Mo: 60% 1862 6 72 55,9% Me: 55% · σ: 17,6% · Mo: 48% 1927 7
język polski ustny (M) 137 53,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3700 9 72 61,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2732 8
matematyka poziom podstawowy (M) 137 55,8% Me: 56% · σ: 22,3% · Mo: 54% 1612 4 72 59,9% 🏆 Me: 59% · σ: 20,2% · Mo: 42% 1299 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 66 12,2% Me: 4% · σ: 19,4% · Mo: 0% 1852 4 14 21,4% 🏆 Me: 10% · σ: 21,8% · Mo: 2% 1312 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU ma wyższą zdawalność ogólną (90,3% vs 89,0%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W RACIBORZU wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 W RACIBORZU TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU Różnica
język angielski 75,8% 64,9% 10,9 pkt proc.
geografia 13,5% 23,9% 10,4 pkt proc.
fizyka 17% 6,8% 10,2 pkt proc.
język angielski 60,5% 51,2% 9,4 pkt proc.
matematyka 12,2% 21,4% 9,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 136 osób w szkole A i 70 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.