Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 6 i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 74417)

TECHNIKUM NR 6

📍 Rzeszów | Zdawalność: 99,5%

SZKOŁA B (RSPO: 9283)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 39 22,7% Me: 17% · σ: 20,6% · Mo: 5% 687 8 15 51% 🏆 Me: 58% · σ: 24,8% · Mo: 28% 264 4
geografia poziom rozszerzony (M) 25 35,1% Me: 30% · σ: 15,0% · Mo: 47% 1340 15 64 66,3% 🏆 Me: 67% · σ: 13,4% · Mo: 55% 177 3
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 5 81,8% 🏆 Me: 82% · σ: 4,4% · Mo: 77% 126 1 36 76,1% Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 80% 238 3
język angielski poziom podstawowy (M) 196 84,0% Me: 88% · σ: 14,5% · Mo: 95% 1054 13 208 95,6% 🏆 Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% 107 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 165 73,0% Me: 77% · σ: 19,2% · Mo: 90% 1051 11 165 88,2% 🏆 Me: 92% · σ: 12,4% · Mo: 97% 127 2
język angielski ustny (M) 196 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1108 14 208 97,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 73 3
język polski poziom podstawowy (M) 196 54,9% Me: 55% · σ: 16,1% · Mo: 48% 2051 20 211 76,7% 🏆 Me: 77% · σ: 11,6% · Mo: 75% 85 1
język polski poziom rozszerzony (M) 8 53,6% Me: 55,5% · σ: 19,4% · Mo: -% 543 8 66 75,3% 🏆 Me: 78,5% · σ: 17,7% · Mo: 89% 59 1
język polski ustny (M) 196 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 836 21 211 94,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 26 2
matematyka poziom podstawowy (M) 196 75,6% Me: 79% · σ: 18,1% · Mo: 76% 431 7 211 80,2% 🏆 Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 94% 266 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 123 29,2% Me: 22% · σ: 21,4% · Mo: 6% 1002 12 76 57,2% 🏆 Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 68% 190 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 6 wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE w 10.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 6 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE Różnica
geografia 35,1% 66,3% 31,2 pkt proc.
fizyka 22,7% 51% 28,3 pkt proc.
matematyka 29,2% 57,2% 28,0 pkt proc.
język polski 54,9% 76,7% 21,7 pkt proc.
język polski 53,6% 75,3% 21,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 31,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 64 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.