Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 6 czy TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 74417)

TECHNIKUM NR 6

📍 Rzeszów | Zdawalność: 99,5%

SZKOŁA B (RSPO: 56409)

TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE

📍 Krosno | Zdawalność: 99,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 39 22,7% 🏆 Me: 17% · σ: 20,6% · Mo: 5% 687 8 10 20,1% Me: 16,5% · σ: 12,7% · Mo: 10% 712 3
geografia poziom rozszerzony (M) 25 35,1% 🏆 Me: 30% · σ: 15,0% · Mo: 47% 1340 15 39 32,7% Me: 28% · σ: 16,3% · Mo: 15% 1524 4
informatyka poziom rozszerzony (M) 62 34,6% Me: 28% · σ: 19,8% · Mo: 26% 325 7 39 38,5% 🏆 Me: 32% · σ: 23,9% · Mo: 16% 279 2
język angielski poziom podstawowy (M) 196 84,0% 🏆 Me: 88% · σ: 14,5% · Mo: 95% 1054 13 147 81% Me: 90% · σ: 19,4% · Mo: 98% 1334 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 165 73,0% 🏆 Me: 77% · σ: 19,2% · Mo: 90% 1051 11 114 72,2% Me: 82,5% · σ: 26,4% · Mo: 98% 1117 6
język angielski ustny (M) 196 84,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1108 14 147 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1634 8
język polski poziom podstawowy (M) 196 54,9% Me: 55% · σ: 16,1% · Mo: 48% 2051 20 147 57,3% 🏆 Me: 57% · σ: 13,1% · Mo: 48% 1741 8
język polski ustny (M) 196 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 836 21 147 77,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 827 6
matematyka poziom podstawowy (M) 196 75,6% 🏆 Me: 79% · σ: 18,1% · Mo: 76% 431 7 147 72% Me: 74% · σ: 18,1% · Mo: 52% 606 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 123 29,2% 🏆 Me: 22% · σ: 21,4% · Mo: 6% 1002 12 111 22,9% Me: 16% · σ: 21,8% · Mo: 0% 1239 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 6 ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 99,3%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 6 wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 6 TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE Różnica
matematyka 29,2% 22,9% 6,3 pkt proc.
język angielski 84,3% 79,7% 4,6 pkt proc.
informatyka 34,6% 38,5% 3,9 pkt proc.
matematyka 75,6% 72% 3,6 pkt proc.
język angielski 84,0% 81% 3,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 6,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 123 osób w szkole A i 111 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.