Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 6 vs IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Rzeszów | Zdawalność: 99,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 39 | 22,7% Me: 17% · σ: 20,6% · Mo: 5% | 687 | 8 | 18 | 57,7% Me: 57,5% · σ: 20,4% · Mo: 55% | 164 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 35,1% Me: 30% · σ: 15,0% · Mo: 47% | 1340 | 15 | 34 | 59,3% Me: 59% · σ: 15,7% · Mo: 48% | 312 | 8 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 62 | 34,6% Me: 28% · σ: 19,8% · Mo: 26% | 325 | 7 | 5 | 44,8% Me: 54% · σ: 14,9% · Mo: 58% | 186 | 4 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 5 | 81,8% Me: 82% · σ: 4,4% · Mo: 77% | 126 | 1 | 76 | 76,2% Me: 78% · σ: 13,1% · Mo: 72% | 232 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 196 | 84,0% Me: 88% · σ: 14,5% · Mo: 95% | 1054 | 13 | 120 | 95,4% Me: 97% · σ: 4,9% · Mo: 98% | 118 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 165 | 73,0% Me: 77% · σ: 19,2% · Mo: 90% | 1051 | 11 | 44 | 85,2% Me: 89% · σ: 12,2% · Mo: 95% | 234 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 196 | 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1108 | 14 | 120 | 97,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 43 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 196 | 54,9% Me: 55% · σ: 16,1% · Mo: 48% | 2051 | 20 | 121 | 67,0% Me: 65% · σ: 15,2% · Mo: 75% | 660 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 8 | 53,6% Me: 55,5% · σ: 19,4% · Mo: -% | 543 | 8 | 24 | 69,6% Me: 77% · σ: 25,8% · Mo: 89% | 134 | 3 |
| język polski ustny (M) | 196 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 836 | 21 | 121 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 254 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 196 | 75,6% Me: 79% · σ: 18,1% · Mo: 76% | 431 | 7 | 121 | 83,0% Me: 88% · σ: 16,4% · Mo: 98% | 169 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 123 | 29,2% Me: 22% · σ: 21,4% · Mo: 6% | 1002 | 12 | 66 | 48,6% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 30% | 366 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 6 ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 99,2%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 6 wypada lepiej w 1, a IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI w 11.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 6 | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 22,7% | 57,7% | 35,1 pkt proc. |
| geografia | 35,1% | 59,3% | 24,2 pkt proc. |
| matematyka | 29,2% | 48,6% | 19,4 pkt proc. |
| język polski | 53,6% | 69,6% | 16 pkt proc. |
| język angielski | 84,3% | 97,9% | 13,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 35,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 39 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.