Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 6 vs TECHNIKUM NR 8. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 39 | 22,7% Me: 17% · σ: 20,6% · Mo: 5% | 687 | 8 | 8 | 5,4% Me: 5% · σ: 3,4% · Mo: 5% | 889 | 12 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 35,1% Me: 30% · σ: 15,0% · Mo: 47% | 1340 | 15 | 16 | 30,5% Me: 26% · σ: 14,7% · Mo: 22% | 1706 | 19 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 62 | 34,6% Me: 28% · σ: 19,8% · Mo: 26% | 325 | 7 | 8 | 38% Me: 44% · σ: 19,6% · Mo: -% | 285 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 196 | 84,0% Me: 88% · σ: 14,5% · Mo: 95% | 1054 | 13 | 101 | 76,2% Me: 83% · σ: 19,7% · Mo: 83% | 1814 | 17 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 165 | 73,0% Me: 77% · σ: 19,2% · Mo: 90% | 1051 | 11 | 80 | 60,7% Me: 63% · σ: 22,3% · Mo: 73% | 2290 | 17 |
| język angielski ustny (M) | 196 | 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1108 | 14 | 101 | 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2632 | 33 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 196 | 54,9% Me: 55% · σ: 16,1% · Mo: 48% | 2051 | 20 | 101 | 58,6% Me: 60% · σ: 15,0% · Mo: 62% | 1565 | 17 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 8 | 53,6% Me: 55,5% · σ: 19,4% · Mo: -% | 543 | 8 | 6 | 21% Me: 18,5% · σ: 18,6% · Mo: 0% | 1849 | 24 |
| język polski ustny (M) | 196 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 836 | 21 | 101 | 75,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1120 | 26 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 196 | 75,6% Me: 79% · σ: 18,1% · Mo: 76% | 431 | 7 | 101 | 54,0% Me: 52% · σ: 20,3% · Mo: 48% | 1762 | 23 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 123 | 29,2% Me: 22% · σ: 21,4% · Mo: 6% | 1002 | 12 | 16 | 17,4% Me: 15% · σ: 15,9% · Mo: 4% | 1520 | 19 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 7 | 36,6% Me: 37% · σ: 9,6% · Mo: 37% | 17 | 1 | 8 | 25,8% Me: 16% · σ: 22,2% · Mo: 13% | 71 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 6 ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 89,1%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 6 wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 8 w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 6 | TECHNIKUM NR 8 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 53,6% | 21% | 32,6 pkt proc. |
| matematyka | 75,6% | 54,0% | 21,6 pkt proc. |
| fizyka | 22,7% | 5,4% | 17,3 pkt proc. |
| język angielski | 84,3% | 72,0% | 12,4 pkt proc. |
| język angielski | 73,0% | 60,7% | 12,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 6 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.